Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jogaim vannak autó...

Milyen jogaim vannak autó vásárlást követően magánszemélytől ?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja vásároltam egy autót, ami azóta eszi az olajat hogy bele ültem. Természetesen az előző tulaj azt mondta, ez neki újdonság és nem hallott ilyenről, hogy ez az autó ZABÁLJA az olajat. Azóta több kört futottam, olajcsere miegymás, már kiderült hogy izomból ÁZIK az autó vezető oldali része, és nem, nem az elvezetők dugultak el, hanem mint kiderült, a szélvédő cserés volt, és (még nem biztos), de úgy néz ki ott ázik be. Tehát, ha én a motor felújítás laza 2-300000 forintos tételét be akarom vasalni rajta, mikre ügyeljek, hogy ne legyen támadható a kérésem felé?

#autó #autóvásárlás #Garanciális jogok
2020. júl. 20. 19:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ilyen 600 ezer Ft-os autóról van szó.

Egyrészt semmi esélyed nyerni másrészt minden perköltség többe lenne mint rendberakni a kocsit.

2020. júl. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, valami hasonló válaszokra számítottam. A vicceskedő embereknek azért üzenem, hogy a Vevőnek ilyenkor is vannak jogai, mégpedig fél év fődarabra. A motor meg gondolom elég fő, annak a felújítását elvileg vagy állnia kellene, vagy vissza kéne venni az autót úgy ahogy van, csak igen. Eltarthat évekig, ha odáig megy a dolog. Mindenesetre akik tényleg segíteni akartak (nagyon köszönöm !), annak van értelme , hogy elviszem egy állapotfelmérésre márka szervizbe és úgy újra felkeresni az embert? Ugyanis ezek szerint szerelőt is váltanom kell, mivel annyi eszem volt, hogy laikusként két emberem is volt átnézetni. Bár gondolom a műhelyben a motort nem kapták le, hogy a gyűrűk hogyan állnak meg a többi :D
2020. júl. 21. 04:34
 13/20 A kérdező kommentje:
Az autó vételára meg azt gondolom mindegy. A régi 140 ezres autóm is ennél sokkal jobb volt például. Aztán van barátnőm, aki pár hónapja vett másfél millióért autót, ami motorhibas lett egy hónap alatt. Az eladó azzal támadta, hogy idegen szerelovel nezettette meg, Az belenyúlt és igy ő mossa kezeit. Javítási költsége 500000 volt. Plusz a kiesett hetek ugyebár.. És már megbocsáss, az a csak 600 ezer forint, valakinek 6 havi fizetése.
2020. júl. 21. 04:40
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnálom ami történt, de légy szíves leírod barátnőd autója miért ment tönkre?

Hamarosan szeretnék autót venni, ezért gyűjtöm az ilyen történeteket.

Mégis hogy romolhat el 1 hónap alatt valami úgy hogy fél milliót rákelljen költeni, hogy használható legyen?

2020. júl. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#12-re: nem sok értelme van, hogy márkaszervizben átnézesd, hacsak nem vállalják, hogy a bíróságra adnak egy szakvéleményt, hogy a hiba a vásárlás előtt is fennált és *az eladó tudott róla*. Nyilván nem fognak ilyet.


Vásárlás előtti átvizsgálásnak része szokott lenni a kompresszió mérés, ami egy 15 perces, minimális megbontással járó műsor, és kihozza, ha baj van a gyűrűkkel.


Még 1 dolog: sok évvel ezelőtt faterom eladott egy 26(igen) éves autót, ami az új tulajnál 3 nap után motorhibás lett. Pereltek, vesztettek - lehet, hogy előtte is volt valami gixer (de mi nem tudtunk róla - alig használtuk akkor már), vagy esetleg csak meghajtották egy kicsit hidegen üveghangig forgatva az "új szerzeményt" és ezt nem bírta a 26 éves vas. Nincs olyan szakértő, aki ezt eldönti neked.

2020. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Használtautó vásárlás ebből áll. Egyik magánszemély se fog neked semmire se garanciát vállalni 2 napot se nem hogy másfél hónappal később.


Bizonyos mértékű olajfogyasztás normális. Például Opel motorok is szeretik fogyasztani. Nekem például Skoda van de ott is azt írja a kézikönyv, hogy 10 ezer km-enként 2 liter olaj utántöltése nem probléma. Persze ennyit nem eszik meg. 3-4 decit kell utántölteni 10 ezer km alatt.

2020. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy használt autót, akkor jogod van a nevedre íratni, bizosítást kötni, eredetvizsgát csináltatni, okmányirodában sorba állni és az említetteket kfizetni.

Ezek után még jogod van használni, karbantartani, kisebb-nagyobb összegeket rákölteni.

Ezen kívül nem sok egyéb joggal bírsz.

A motorfelújítási költségek megtérülésével kapcsolatosan ne legyenek rózsaszín álmaid. Nincs a világon sem olyan szerelő, sem olyan ügyvéd, aki -visszamenőleg- hitelesen dokumentálni tudna, egy másfél hónappal ezelőtti állapotot.

2020. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen , sejtettem, de már napokkal később jelentkeztem Nála az első olaj jelzeskor.. Mindegy is, gondoltam, hogy sok esélyem nem lesz, de azért ha 400kilometerek után kell tölteni, az azért eléggé necc. Ezelőtti kis kocsim is ette, de öreg volt, és egy liter max ha belement pár havonta. Pedig ugyanúgy használtam mint ezt.


14-es: igazából ugyanigy kezdődött nala, hogy ette az olajat, végül egyszercsak nem indult el. Ez egy újabb VW Polo. Ott is gyűrű gond volt első sorban és az vitt mindent (nem értek hozzá), de itt egy szerelő biztos lesz kedves és elmagyarázza mi miért és hogyan van. Csak dühítő.


15-ös: sajnos én ehhez tök hülye vagyok, én abban a hiszemben vittem el a kocsit, hogy amit lehet, átnéznek ott szerződéskötéskor. Tehát szerelőt is váltsak, értem xD drága buli volt.


Azért elég gusztustalan ez a világ mit ne mondjak. Köszi mindenkinek! És okuljon mindenki más ebből. Bár én is azt hittem jól felkészültem, vagyis próbáltam laikusként felkészülni mindenre. Na hát ez van.

2020. júl. 21. 16:05
 19/20 anonim ***** válasza:

"A motor meg gondolom elég fő, annak a felújítását elvileg vagy állnia kellene"

Nem egészen, kérlek gondolkozz el azon, amit írok.

Neked jogod van egy használt, korának, futásteljesítményének megfelelő motorhoz.

Egy ilyen motor árát követelheted legfeljebb az eladótól, de NEM egy komplett motorfelújítást.

Ez azt jelenti, hogy a felújítás árának csak arra a részére (százalékára) tarthatsz igényt, amely megfelel egy ilyen korú, használtságú motor árának.

2020. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, hogy álomvilágban élsz. Elhiszem, hogy rosszul esik de nem új autót vettél. Tisztában voltál vele, hogy régi autó, átnézetted, megnézted stb.

Az se biztos, hogy az előző tulaj sokat járt vele és feltűnt volna neki az olajfogyasztás.

2020. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!