Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudjam biztosra, hogy...

Honnan tudjam biztosra, hogy fesz. szabályozó vagy generátor halt meg? (Yamaha TDM900)

Figyelt kérdés

Új akksi van benne, 90 ezer km körüli futás. Mentem vele picit, leparkoltam, majd 5 perc állás után nem indult, nem is forgatta a dugattyút, csak kerregett jó hangosan (túl alacsony feszültség?). Eltoltam egy szervizbe, ott meghallgatták, azt mondták akksi lemerült. Én közbevetettem, hogy lehet generátor, mert a TDM-eknél elvileg 85 ezer km körül szokott meghalni a generátor. Rámértek álló helyzetben, 11 V. Majd beindították egy másik akksival, rámértek, 10 V körül, picit alatta volt, miközben járt a motor, meg amikor följebb vitték a fordulatot, esett picit a feszültség.


Ez alapján lehet generátor is meg fesz szabályozó is, ami meghalt?


Kivettem, hazahoztam az akksit, most töltöm. Holnap elsántikálok a szerelőmhöz, ő javasolta ezt, mint vészmegoldás.


Ha a feszültség szabályozó halt meg, akkor okozhatok kárt, ha így megyek vele? Vagy ez generátor lesz valóban?



2020. júl. 21. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor tölt vagy nem tölt?

De ha feltöltöd rendesen az akkut akkor valamennyit tudsz vele menni.

Ha jól tudom akkor beépitett fesz. szabályzósok ezek , úgyhogy majd a szakember megnézi és megcsinálja vagy kicseréli amit kell.

2020. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az akksi sarujainál nézték, az alapján nem tölt.
2020. júl. 21. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tölt de te feltöltöd akkor mehetsz vele semmi baja nem lesz a generátornak, se a szabályzónak sem.
2020. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, ez fog történni :) Épp töltöm, reggel meg elmegyek vele a szervizig.
2020. júl. 21. 23:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Na vannak részeredmények kedves kérdező?
2020. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, feltöltöttem otthon az akksit, reggel visszamentem a motorhoz, visszaraktam, elmentem a szerelőmhöz.


Generátor halt meg, semmi más. Most fogják újratekercselni.

2020. júl. 25. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!