Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárláskor a...

Használtautó vásárláskor a vételárat készpénzben viszed vagy ott helyben az orra előtt elutalod netbankon?

Figyelt kérdés
Mi a szokás?

2020. júl. 26. 06:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedésnek átutalom és várom, hogy szóljanak, amikor megérkezett a pénz, addig teszem a dolgom. Az azonnali átutalással ez meg (fog) változni annyiban, hogy nem kell várni.
2020. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába élünk a 21.században, amíg a "Lacibácsi" tipusú eladó nem érzi a kezében a Deák-képmásokat, addig se kulcs, se forgalmi. ;)
2020. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#10, #11. Már kb fél éve azonnali (max 5mp) az átutalás 0-24 között, hétvégén ünnepnapokon is. Teljesen értelmetlen azóta a kp, ha se az eladónak se a vevőnek nincs titkolnivalója.
2020. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#12 Sajnos ez egy régi beidegződés, amin nehéz változtatni. Én 5 éve vettem kocsit, akkor még "sok Deákkal". De most már tuti csak átutalással fizetnék, nem fogok milliónként 6000 ft-ot fizetni kp felvét miatt állambácsinak, csak hogy "Jóska bácsi", érezze a Deákok szagát, amit 5 perc múlva bevisz a bankba.
2020. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Használt kocsit 8 éve vettem utoljára. Akkoriban még nem volt annyira szokás az utalás. De mégis netbankon keresztül utaltam. Mivel hétvége volt és akkor még egy munkanap volt az utalás átfutása és az eladó eléggé aggodalmaskodott, a szerződésbe írtunk egy olyan záradékot, hogy az autót ő hozza el a lakcímemre, a garázsomba leteszi. Én vállalom, hogx az autóval 48 órán keresztül egy métert nem megyek. És ha bármilyen okból ez alatt nem érkezik meg a bankszámlájára a pénz, az autót ugyan olyan állapotban, ugyan annyi km-rel visszaszolgáltatom.

Ez megnyugtatta és nem volt semmi gond később ebből.

Utána már csak új autót vettem szalonból, 6 évvel később. Akkor már evidens volt az utalás.

2020. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!