Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen lehet a budapesti...

Milyen lehet a budapesti Bentley szalonban dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért éri meg Budapesten szalont üzemeltetni nekik? Az ottani dolgozóknak milyen lehet egy átlag nap? Nehezen tudom elképzelni, hogy egy évben 10 autónál többet eladnának. Gyakorlatilag csak ülnek bent a szalonban? Gondolom, ha nem fogy az autó, akkor a készlet sem nagyon cserélődik, hogy valami logisztikai feladatuk legyen.

2020. júl. 26. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A Szabadság téren van a Ferrari szalon, oda is kb hetente egy ember megy be.

Szerintem ez inkább reklám.

2020. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mint tudjuk, a kapitalizmus egyik ismérve a profit, de mégjobb az extra profit. A tőkés nem abból él, hogy vasárnap zárva tart. Bízz a Bentley szalon tulajdonosának szimatában...mint egykereső kutya, ő is érzi a pénz szagát...ha mégsem jó buli, akkor úgy is látod, hogy az üzlet kiadó
2020. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
még talán annyit, hogy a nagy titok az elején kezdődik..mennyi a beszerzési ár, (gyárkapu-paritás), és megnézed mennyi a szalon ár..a különség magáért beszél.(vám, adó, illeték, szállítás, haszon, és egyéb szervizköltségek)
2020. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb pénzmosoda? Egy Bentley szalon, vagy egy cukrászda?

Na látod.

2020. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg halál unalmas és monoton ott dolgozni. Úgy gondolom, 95%-ban adminisztrációs / gépes meló, 5%-ban foglalkoznak az ügyféllel meg a kocsikkal (azzal a 2 darabbal) ami bennt van. Ugyanis azzal, hogy éves szinten ~10 autót adnak el ott, nagyon nem lőttél mellé. Szerintem az teljesen reális. 10-15-20, valami ilyesmi darabszámokat saccolok. Ennyi autóval tényleg nincs nagy herce hurca. Ha egy hónapban eladnak 2 autót, akkor már pörgős hónap volt :D.


Van annak a szalonnak szerviz része is, vagy az csak szalon? Ezt mondjuk nem tudom.

Amúgy dolgoznak ott kb ketten-hárman-négyen, aztán csókolom. Szerintem egy héten bejön egy ügyfél, abból havi szinten 1 vesz / rendel is valamit.


Válaszolva a kérdésre, hogy mit csinálnak, amikor nem közvetlen az autókhoz köthető dolgokkal / értékesítéssel foglalkoznak: Szerintem intézik a szalonnal kapcsolatos "mellékes" dolgokat. Gondolok itt ilyenekre, hogy takarítás, rezsi, biztosítások (épület + autók egyaránt), biztonsági rendszer, kapcsolattartás esetleg a többi szalonnal / Bentleyvel (tuti jelentenek valakiknek ők is), segédanyagok, fogyóeszközök beszerzése (nem kell nagy dolgokra gondolni, pl. papír meg patron a nyomtatóba), meg ilyenek. Minden olyan szart is ők csinálnak, ami nem közvetlen az autókhoz kapcsolódik.


Mivel egy átlagos szalonhoz képest határozottan kevesebben dolgoznak ott (pár ember), azért azokat a feladatokat, amiket más szalonokban 25 ember között van szétosztva, azt itt egy maroknyi ember végzi.


Én ezt tudom elképzelni. De nem dolgoztam (meg nem is voltam) még Bentley szalonban.


Viszont arra kíváncsi lennék, hogy mennyire vannak jól megfizetve. Jobban vajon, mint egy tudomisén Toyotánál?

2020. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondolom egy luxus szalon csak megfizeti a dolgozókat. Mondjuk erre az autós dolgokon kívüli adminisztrációra nem is gondoltam. Ha minden ilyet beleveszünk, akkor lehet tényleg van mit csinálniuk. Szerviz talán nincs, csak szalon, úgy tudom.
2020. aug. 5. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!