Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsival autó...

B kategóriás jogsival autó szállítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Versenyautót szeretnék szállítani, kb 800-900kg a súlya, ehhez egy kis autószállító trélert használnék. Nézegettem Peugeot Partnereket, és Citroen Berlingókat, ugyanis ezek közül néhánynak az össztömege 1990kg, ami ha jól tudom kell. Viszont a vonóhorog forgalmi szerint csak 1100kg-ot húzhat. Ez így akkor illegális lenne? Esetleg ha a fenti kettő kisteher nem jó, milyen másik “szervíz autót” ajánlotok amivel elhúzhatnám a versenyautó+trélerből álló max 1500kg-os vontatmányom?

2020. júl. 27. 11:02
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
A lényeg hogy az vontato jarmű és az utánfutó együttes össztömege ne legyen több 3500kg-nal,illetve a vontato jarmunek nehezebbnek kell lenni mint a vontatmány.
2020. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor a vonóhorognál engedélyezett 1100kg nem számít? Mert az akárhogy is nézem, kevesebb mint 1500kg.
2020. júl. 27. 11:13
 3/13 D. Brasco ***** válasza:
Ja igen,az kimaradt,hogy nyilván attől nem akaszthatsz rá nagyobb össztömeget mint ami a vontato jarmu forgalmijában szerepel.
2020. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen terepjárót kellene nézned, azok általában nagyobb súlyt húzhatnak.
2020. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4.-nél a pont.


Pick up, vagy terepjáró kell.

2020. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A vontató jármű és a vontatmány össztömege, ami alatt értem a tréleres utánfutó súlyát plusz a rajtalévő rakomány súlyát meg annak az autónak a súlyát ami húzza ezt az egészet ezeket összeadva sem lehet több mint 3500 kg.

Ha necces a dolog szerintem jobban jársz ha bérelsz egy autómentőt ami vezethető B-s jogsival és azzal viszed az autódat. Vagy összespórolsz egy autómentőre valót és akkor lesz egy autómentőd, néha bevállalsz pár fuvart hogy az éves fenntartási díját kitermeld és akkor le van a gondod vele.

2020. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pickup, suv, terepjáró mind felejtős. Ezeknek 2 tonna felett van az össztömegük. A masfél tonnás pótot már nem húzhatja B-vel.
2020. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tessék, kb. az első találat "tréler bérlésre":


[link]


"B kat jogosítvánnyal vezethető Renault Master 2010 évj, klíma, elektromos csörlő, éves magyar pályadíj 3500kg össztömeg 1840kg önsúly 10etf-tól/nap bérelhető."


A 900 kilós autót erre felrakhatod.

2020. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A környékemen nem lehet autómentőt bérelni, nem budapesti vagyok. Sajnos igen a terepjárók 2000kg felett vannak. Most Fiat Doblot néztem ki, az 2000kg alatt van, és lehet hozzá kapni 1500kg-os horgot.
2020. júl. 28. 10:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy mekkora horgot lehet hozzá kapni hanem, hogy mennyire kapja meg a vontathatóságot. Nekem is 3,5 tonnás horog van fent, de mégis csak 2 tonnát húzhatok.

Egyébként a terepjárók közül pl. egy Grand Vitara 2 tonna összsúly körül van és szerintem az megkapja a 1,5 tonnát.

2020. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!