Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetői engedélyem van...

Csepregi21 kérdése:

Kezdő vezetői engedélyem van hivatásos jogsihoz való orvosival illetve van rendes T kategóriám is,korlátozások nélkül, így ha C re akarok menni milyen vizsgák alól mentesülhetek? úgy hogy van OKJ targonca vezetői engedélyem is.

Figyelt kérdés
És mit szólhat a rendőr ha így elcsíp utánfutóval?

2020. júl. 29. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha autószerelő meg mérnök vagy akkor nem kell szerkezet meg bü.


Targi nekem is van :D nem mentesített ce-ből.


Ha a van bármilyen mondjuk 2 évnél idősebb am vagy t kategóriád már nem minősűl kezdőnek a B így húzhatsz pótkocsit.


Ez olyan, hogy 13 évesen megcsinálod az am-et 17 évesen a b-t és már rá is pakolhatod a pótkocsit, de ha csak 17 évesen kaptad meg a b-t majd rá 1 évre a c-t akkor nincs pótozás.


Viszont azt nem mondta meg nekem senki, hogy ha 17 évesen csinálom a b-t rá a c-t majd akkor mehetek e-re? Jogszabály szerint igen, amúgy meg megbüntiznek ha b+ pótkocsival megyek? LoL. Xd

2020. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lényegében hivatásos jogsim van, 102 kóddal, nem úrvezetői ahol 2 évig nincs pótozás. Mikor a T lett csinálva ott raktam bü vizsgát, még kreszen is volt szállítmányozás munka és tűzvédelmi vizsga, most a C nél ezeket újra kell csinálni?
2020. júl. 30. 06:23
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 hiába csinálod meg a B után egyből a C-t, ha nem volt előtte más kategóriád akkor addig el sem kezdheted a C+E gyakorlatot.


2# A 102 kóddal annyi előnyöd van, hogy nem kell újra orvosit csináltatni, hanem egyből kaphatod az újat.

Semmilyen más vizsga vagy oktatás alól nem jár viszont felmentés ezekre. Újra jöhet előrő (nyilván az adott kategória sajátosságaival hangsújozva) a KRESZ, munkavédelem, BÜ.

A BÜ vizsga alól néhány végzettség adhat felmentést, pl gépész, szerelő vonalon.


A 102es kód nem mentesít téged a vontatás tilalma alól! Az csupán egy orvosi alkalmassági.

Egyetlen kivételt említ a jogszabály, az pedig a Magyar Honvédség járművei. Minden más esetben 2 év, ha fejen állsz is.


Ha már volt előtte AM kategóriád , vagy T akkor az onnan indul.

2020. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem viszont az oktatók azt mondta mikor vizsgáztam hogy mivel 102 az a hivatásos ami ugye a munkavégzéshez kell így nyugodtan huzhatok futót is , amúgy milyen blama hogy a T vel 2 nehéz pótot is húzhatok így meg a Bvel egy könnyűt sem?hiába a rutin szerzés? Friss T vel mögém bas@ták a pótkocsikat, mehetsz 6tól este 9ig.
2020. aug. 1. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!