Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift-nél az ABS kocka...

Suzuki Swift-nél az ABS kocka hibáját hogyan lehet legkönnyebben kideríteni?

Figyelt kérdés
Tervezek használtan venni egy 2010-es darabot és a legtöbb helyről ezt hallottam, mint leggyakrabban előforduló hibát. Ezt hogy tudom a leghamarabb kiszűrni?

2020. júl. 30. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Fékezel egy nagyot vele és ha remeg a fékpedál, akkor jó.
2020. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagy fék, és ha csúszik akkor nem jó, ilyen egyszerű. Emellett pad is megmondja, mert olyankor az egyik kerék fékezését is elveszi, csak 3 kereket fékez.
2020. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha cserélték 2-3 évente a fékfolyadékot akkor nem lehet vele baj.
2020. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Amennyiben a tipikus ABS kocka hibára gondolsz, ami jó néhány suzukit érint, az erős fékezésnél jelentkezik, beesik a fékpedál!
2020. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én tetetnék bele egy felújítottat, azután nyugodtan lehet vele közlekedni, ha rendszeresen csereled a fekfolyadekot
2020. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ráadod a gyújtást és világítania kell az ABS lámpának, ha beindítod a kocsit akkor pedig rövidesen elaludnia. Ha nem teszi meg hiba van. Ha elalszik akkor 99%, hogy jó.

A maradék 1% ellenőrzés abból áll, hogy elmész egy murvás, füves placcra és fékezel egy nagyot, ha darál a pedál jó.

Ha megvetted az elsők között van, hogy cseréltetsz fékfolyadékot. De valami normális szerelőnél aki alaposan ki is öblíti, esetleg ha van hozzá szivattyúja és ABS tömb szoftvere még jobb. De a sima pedálpumpálós is jó, csak jó sok fékfolyadékkal át kell öblíteni.

Utána meg 2-4 évente cseréltetni kell, de akkor már elég kevesebb fékfolyadékkal átöblítve is.

2020. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben már kiderült, hogy cserélni kellett. Az előző tulaj elhitte a gyári ajánlást, hogy a fékfolyadék az zárt rendeszerben van és nem kell cserélni. Amikor megvettük használtan, akkor szakszervizbe elvittük, kértük direkt, hogy cseréljék ki, de ott sem cserélték ki. Más kérdés, hogy a berohadt hátsó dobfék miatt rosszul és nagyon fent fogó kéziféket úgy csinálták meg - még egyszer mondom, ez egy szakszerviz/márkaszerviz -, hogy rövidebbre vágták a bowdent... :D Csodálatos.

Swift-es berkekben belül már tudom, hogy evidencia, hogy legkésőbb 2 évente ki kell cserélni a fékfolyadékot. Nem régóta van Swift-ünk, még ezeket ki kellett ismerni.

Ahol most kicserélték az ABS kockát 5 év garit adtak rá, de csak ha bemutatom a számlát, hogy bárhol (nem kell náluk) 2 évente ki volt cserélve a fékfolyadék.

Külön vicces, hogyha beszarik az ABS kocka, akkor a hibajelző nem gyullad ki. :D Ha ég a hibajelző, akkor nincs komoly baja a kockának.

2020. okt. 28. 15:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, hozzátenném, hogy ez a hiba a megvásárlást és a használatot követő egy hónap után jött elő egy nagyobb fékezésnél. Vásárlásnál leteszteltem, tökig nyomtam a féket és nem darált, nem esett be. Aztán egy váratlan fékezésnél esőben, pályán padlóig nyomtam pár hete és éreztem, hogy sokkal beljebb megy, utána meg később is sokkal lejjebb fogott, mint előtte.
2020. okt. 28. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a jó ha tökig nyomod csúszós úton és darál.


Egyébként szimplán konstrukciós hiba ez a Suzukinál.

Más autókban 8-10 évig sincs cserélve és semmi baja se az ESP-nek se az ABS-nek. Én a Skodában 4 évente cserélem.

Egyébként szeretem a Suzukikat de szerintem ennél pont ők csesztek el valamit, hogy tömegesen romlik el.

2020. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezzel azért együtt lehet élni, ezen kívül még egy típushibája van. A váltóban a nyelestengely csapágy adja meg magát néha, de ezeken kívül csak a szokásos kopó alkatrészeket kell cserélni. A motor ha kap olajat és hűtést, akkor elpusztíthatatlan.
2020. okt. 29. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!