Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akiknek volt már benzines és...

Akiknek volt már benzines és dízeles autójuk is! Melyik megterhelőbb anyagilag? Rövid és hosszútávon melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy benzines autóra kevesebben kell költeni, de többször, míg dízelesre többet de ritkábban. Személyes véleményekre is kíváncsi lennék viszont. Mik a tapasztalatok?
2020. júl. 30. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez autófüggő is.

Opel astra benzines volt apámnak állandóan volt vele valami.


Nekem VW Golf 1.2 CRTDI van. Most 9 éves 160 ezer km-el és csak a kötelező dolgokat kellett cserélni. Vezérlés, olaj, szűrők, féktárcsa, fékbetét. Összes folyadék cseréje. Én szeretem a dízelt.

Kettőstömegű mondjuk ebben pont nincs. DPF meg még gyári. Olajat nem eszi. Évente cserélem az olajat csak Mobil 1 5W30.

2020. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használt autó esetén nem tudhatod biztosan mire kell majd költeni, a "ba elromlik" alapján nem lehet költségeket számolni...

Egy turbó dízel motorban sokal több a draga alkatrész, mint egy szivó benzinesben, de meg tudod mondani, mikor fog elromlani?

Ez a rizikó faktor...

Még az sem igaz, hogy a benzinesre kevesebbett kell költeni, de gyakrabban, dízekre neg sokat, de ritkábban - állapot függő, és nem csak a motorra kell költeni, gumik, futómű, stb.

Az biztos, hogy arra nem kell költeni, amit nem építettek be az autóba, az nem tud elromlani (pl kettóstömegű, turbó, részecskeszűrő rizikófaktor, de nem feltétlenül nálad megy tönkre - bár használt autó esrtében kalkulálj azzal is)

2020. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Buf ***** válasza:
Ki mire használja, egy városi legyen benzines, egy nagy futásteljesítményű meg diesel. Ez a teória sem igaz teljesen mert élettartamban már nincs akkora szakadék a két üzemmód között, fogyasztásban viszont igen, egy benzines teherautót tankolni csőd egy városi dieselt meg szervizelni gazdaságtalan.
2020. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egyszerre több is, meg volt is. Én mindenképp dízelpárti vagyok, viszont rendszeres 4-5 kilóméterezésre valóban okosabb választás a benzines.
2020. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!