Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nehéz makulátlan...

Nagyon nehéz makulátlan állapotú autót találni?

Figyelt kérdés
A jó műszaki állapot mellett fontos számomra a makulátlan állapot, mindegy, hogy hány km van az autóban. Lenne egy igazából, egy kis Peugeot 307-es, 1.4, 88 lóerős motorral, több, mint 300 000 km-rel. Első látásra szépnek tűnik, 500k-ba kerül, 17 éves. Felejtősek ezek ennyi km-el? Többen mondták, hogy ami 100 000 km-esként van hirdetve azokban is ennyi van gyakran, túlárazva, illetve egy több km-es autó sokszor jobb állapotnak örvend, a kevés kilómétereseket városban gyilkolták. Nekem az a fontos mégegyszer, hogy szép, szinte újszerű autóm legyen, jó műszaki állapotban, km mindegy. Persze az ár is döntő, de a Peugeotok megfizethető árban vannak, ez a kis 307-es meg kellően tágas, kényelmes, 700k a vásárlási keret, többi költséget nem számolva.
2020. aug. 1. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz... és nem a kilométer óra állás számít.

A használt autó HASZNÁLT, ami lehet ugyan megkímélt állapotban, de ha neked elvárás, hogy hibátlan, makulátlan legyen, akkor szalonban nézelődj, az új autók között.

Egy 17 éves autó esetében nem kell meglepődni azon, ha cserélni kell az elhasználódott alkatrészeket, a Peugeot 307 ráadásul nem is mondható egy megbízható, strapa bíró autónak, de lehet szeretni.

Megkímélt autót lehet találni, de az is türelemjáték, de olyat, amire nem kell költeni 17 éves kora után.. inkább csoda, mint realitás.


[link]

2020. aug. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tiszta sor. Én úgy értettem, hogy legyen azért egyben, jó műszaki állapotban, legyen igényes a beltér, az autó fényezése. Semmi csoda várás. :D De valószínű, hogy nem lesz egyszerű.
2020. aug. 1. 02:20
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul is fogalmaztam, igazad van, a megkímélt állapot a lényeges.
2020. aug. 1. 02:22
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarlak elkeseríteni tényleg, de szinte újszerű autót nem fogsz találni 700.000 forintból.


Ha újszerű használtautót szeretnél tegyél még hozzá 1 milliót ahhoz a 700.000 forinthoz, és vegyél egy 4-5 éves Dacia Logant, az kb újszerű lesz 1.7 millióért.


700.000 forintért alig alig lehet normális autót kifogni.


Egy tizen x éves autótól pedig nem is lehet elvárni a gyakorlatilag

2020. aug. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
újszerű állapotot. Bocsi ez lemaradt az előzőnél :)
2020. aug. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz,ki kell fogni.
2020. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ki lehet fogni, de ennyiért inkább régebbiek közt kell nézelődni, bár azokban meg a kora miatt előjöhetnek már hibák, mégha megkímélt is.

Multkor làttam asszem 550 ezerért egy B Corsa-t, valós 23 ezer Km-rel, de tényleg annyi volt, nem volt kitakarva a rendszám sem, az ülések hibátlan állapotúak voltak, mintha sose ültek volna benne, műszerfalon egy karc nem volt, kívül sem volt egy karc sem rajta, garázsban tartották. Viszont a motortérben egy-két csavar meg fém elem már rozsdás volt kicsit, tehát ezek az anyagok időtől is simán romlanak, hiába van megkímélve.


Én úgy fogalmaznék, hogy 700-ért már tudsz venni olyan autót, amelyik még 4-5 évig simán működőképes, ha megkapja a szükséges törődést, és ezt ne mondja senki, hogy nem lehet, mert a híres Suzuki Swiftet 500-ért már a széria utolsó darabját kapod meg viszonylag megkímélten, jól felszerelten, de ha a “makulátlan” állapot nem számítana, akkor egy normál állapotú, funkciójára teljesen alkalmas G Astra is kijön már ennyiért.

2020. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint a G Astra 700, nem pedig 5 a jobbak.
2020. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt néztem ki többek között. [link] Igazatok van, a valóban makulátlan, újszerű autó tényleg csak álom. Inkább úgy fogalmaznék, hogy egy rendezett, igényes autó az, amit én keresek, lehetőleg egységes, szép, gyári fényezéssel, egy-két karccal. Tehát ne egy trehány, mattuló rozsda boglyám legyen. Ami karban volt tartva mind műszakilag, mind esztétikailag. Értitek?
2020. aug. 1. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a 307-es tényleg jól néz ki, elképzelhető, hogy a km miatt ennyire olcsó.
2020. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!