Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a használt prémiumautók...

Megéri a használt prémiumautók minősége a plusz felárat?

Figyelt kérdés
Tehát egy 5-ös bmw vagy e merci tud-e annyival többet nyújtani menetkomfortban,kényelemben,teljesítményben mint mondjuk egy hasonló méretű de jóval szerényebb felszereltségű egyszerűbb motorizáltságú és felszereltségű megbízhatónak mondott konkurens.Hogy mondjak egy példát is nézzük a 7.generációs honda accordot mondjuk egy 2.0 szívó benzinmotorral ami elég bombabiztos konstrukciónak mondott szemben például egy e60 535d-vel vagy w211 320 cdi-vel. Megéri a nagyobb meghibásodási kockázat az összetett rendszerek miatt? Egy accord beltere is csendes és autópálya tempóra is bőven elég a 2 literes motor valamint 4 ember is elfér benne. Hosszabb távú utazásokhoz keresek autót és tudnék venni drágábban is egykori prémiumautót csak nem tudom tudnak-e annyival többet.Megbízhatóság nekem fontos lenne mivel leginkább munkába járnék autópályán illetve az előbb említett kirándulás/nyaralás évente pár alkalommal. Anyagilag nem lenne gond a fenntartása,de logikusan belegondolva kérdés hogy ad-e annyi pluszt mondjuk egy bmw.
2020. aug. 7. 14:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthetően írtam,nem arra gondolok hogy rossz konstrukció lenne a másik kettő csak hogy több minden van benne ezért nagyobb esély lenne rá hogy elromlik.
2020. aug. 7. 14:13
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Pedig vannak kifejezetten rossz konstrukciók, a BMW különösen "jeleskedik" ebben. Ezek a márkák sajnos egyáltalán nem a megbízhatóságukról híresek. Ha ez fontos szempont számodra, más gyártmányokat javaslok.
2020. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De miért akarsz prémium autót (akár németet, akár japánt)?

Vehetnél egy újabb, szintén minőségi érzetet nyújtó kicsit átlagosabb és főleg újabb autót is.

Én akkor már vagy egy új Astrát vennék, vagy új alsó-közép Hondát, vagy új Hyundait. Ha a megbízhatóság a legfontosabb, úgyis az új autó nyer. Ha meg az árérzékenység, akkor úgy gondolom, hogy megintcsak nem jöhet szóba sem a prémium, de még az Accord sem, ezekből jó állapotút elég drágán mérik és megint ott vagyunk, hogy el lehet gondolkozni egy újabb autón.

2020. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Általánosságban erre nem tudnék válaszolni, de az én esetemben Suzuki SX4-et cseréltem második generációs Volvo S40-re.

Külön figyeltem arra, hogy bár prémium (ok, valaki szerint nem az), a lehető legegyszerűbb felszereltséggel legyen. Így nincs benne elektromos kormányállítás, masszázs funkció, tetőablak, de még elektromosan állítható ülés sem.

Viszont amiben jobb: kényelmesebb ülés és vezetési pozíció, jobb hangszigetelés (összehasonlításként: Suzukival 120 mellett már szinte kiabálni kellett pályán, ebben 130-nál még emelt hangon sem kell beszédhez).

Másik dolog, hogy mivel ez a Ford Focus padlólemezére épült, az alkatrészek egy része jó áron kapható hozzá.

Én elégedett vagyok ezzel a döntésemmel.

2020. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Volvo is jó (nem is olyan drága, mint a jappán és a német prémiumok), vagy a Mazda is. Nekem pl az újabb Mazdák is tetszenek és atmoszférikus motor fejlesztésben elég jól állnak.
2020. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"menetkomfortban,kényelemben,teljesítménybe"

Tud. De hogy megéri-e azt csak te tudod.

Nekem nem éri meg.

2020. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból megnéztem milyen bmw-t vehettem volna a mitsubishim helyett. Hát egy 11 éves x5-öt cd-s rádióval. Ez volna a nagy prémiumság? Se automata csomagtérajtó, se távolságtartó tempomat, se rockford hifi, se napfénytető, se állófűtés, se wifi-s távirányítás, se állóhelyzeti klíma.

Várja csak! Mi is volt a kérdés?

2020. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a jaguar tetszik..

Jaguar F-Pace

2020. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha használod több ideig, akkor érzed a különbséget.
2020. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!