Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugye más sem érti azoknak az...

Ugye más sem érti azoknak az embereknek a gondolkodását, akik azt mondják, hogy alacsony guminyomással csökken a fogyasztás?

Figyelt kérdés

Egy icipici fizia és máris világosabb!


az autó gumiabroncsa, minél több nyomás van benne, annál kisebb felületen érintkezik az aszfalttal, tehát kevesebb a súrlódás, kevesebb erőt kell kifejtenie a motornak a mozgatáshoz.


Egy félig leeresztett gumi sokkal, de sokkal angyobb tapadást és egyben súrlódást hoz létre, sokkal több energia kell a mozgatásához.



A motorról: azok a motorok, amik az autókban vannak tartják a nyomatékot. Tehát. ha pontosn félgázon rögzítik a gázpedált, akkoraz autó halad x sebességgel. ha te fékezed az autót, akkor a robbanómotor tartani akarja a fordulatszámot, de nagyobb robbanásokra lesz szüksége, nagyobb nyomatékot kell eladnia, tehát (robbanásokhoz) több üzemanyagra lesz szüksége.


egyenes úton haladva félgázon fogyaszt egy renault 2.5 L 100 km-en, lejtőn fölfele szintén félgázon ugyanakkora sebességgel fogyaszt 11 liter 100-on.


Tehát: nagyobb súrlódás, nagyobb fogyasztás. Szerintem világos.


2020. aug. 8. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ennyire kidekázza a fogyasztást, inkább járjon villamossal.
2020. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, de azt nem hogy minek ennyire ezzel foglalkozni?

Tekerjen az akkor vagy nem tudom...

Aki egyébként normálisan használja közúton az autóját az nem fog naponta engedni fújni... a gumikba.

Beül azt megy...

2020. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!