Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogy el hirtelen az olaj?

Mitől fogy el hirtelen az olaj?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy vmiért eszi az olajat az autó, de azt mondta a szerelő, hogy nem érné meg megjavítani/cserélgetni a dolgokat, mert 2x annyiba jönne ki, mint amennyit ér az autó.


Egy 17 éves benzines Nissanról van szó.


Már egy ideje azt csinálja, ha beindítom, akkor ugrál a fordulatszám, aztán fél perc múlva beáll és lehet vele menni.


Ma pedig mikor elindultam, hirtelen kiírta a motorhibajelet és pörgött a motor, de ha nyomtam, nem igazán ment. Nem is fordultam ki a nagyútra, csak mentem pár métert, 2-esbe, de úgy ment, hogy nem is nyomtam a -gázt. Amikor pár méter múlva volt hely megállni az út szélén meg is álltam vele.


Megnéztem az olajszintet, alacsony volt, pedig hetente megnézem és eddig mindig stagnált a szint, de most a pálca aljáig ért. Töltöttem bele, utana megjavult az autó.


Elviszem a szerelőhöz,de csak hétfőn tudo , de addig is érdekelne, hogy akkor most mi baja lehet?


Egr szelep okozhatja ezt?


2020. aug. 8. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Ez a motor kuka. Ha a szerelő is mondja hogy a javítása 2x annyi mint maga az autó akkor kettő lehetőség van.

Egyik az hogy az autótól elköszönsz és beadod bontóba, jó esetben valamennyit talán kapsz érte mert elvégre a motoron kívül lehet sok minden jó benne amit ők eltudnak adni. Vagy otthon udvaron rommá szeded amit lehet eladsz többi hulladék megy a telepre anyagilag lehet így jársz jobban de ehhez hely kell, rengeteg idő, némi segítség mert egyedül úgysem fog menni stb...

A másik az hogy valahonnan szerzel bele bontottan normálisan működő motort amit talán 100 ezer körül megúszol talán. Aztán motorcsere amit szervizben kell műbizonylattal mindennel, némi papírmunka egyes szervizekbe segítenek ez is sok költség de talán olcsóbb mint egy motor felújítás főleg ha utánajársz hogy hol dolgoznak nem túl drágán és jól.

Lehet a jelenlegi motor rommá van kopva és már javíthatatlan ami csak szétszedve derül ki. Az olaj bekerül az égéstérbe ezért volt magas fordulat nulla erővel nagy valószínűséggel meg van repedve vagy a dugattyúk, hengerfejek, egyes tömítések teljesen kivannak már. Így látatlanba senki nem fogja megmondani hogy mi a baja ezt szét kell szedni teljesen és megvizsgálni.

EGR-nek nem sok köze van ehhez

2020. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt csak azért gondoltam, mert az ugráló fordulatra azt mondták, hogy az attól lehet. Én megmondom őszintén nem értek hozza. Cserélni sem szeretném a motort, mert amúgy is 600ezerért vettem a kocsit, ha ennyi a baja, hogy néha megeszi az olajat, és csak újra kell tölteni, akkor elhasználom addig, amíg ki nem purcan. Csak az aggaszt, hogy ugye reggelente ugrál a fordulatszám, neha annyira, hogy le is áll, utána jó, meg míg hideg volt, akkor meg nem ugrált a fordulatszám, szimplan elindultam, nyomtam a gázt és nem ment. Aztán egyszer csak bemelegedett és jó lett.


Na így már nem tudom használni.

2020. aug. 8. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekben van egr szelep?

Nekem az miatt kapta be az olajat, bár ez dizel.

Kitakarítottam és azóta jó. Ha nincs egr akkor passz.

2020. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézetem
2020. aug. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!