Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó vétel, vagy instant gazdasá...

Jó vétel, vagy instant gazdasági totálkár?

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló, más modellek is, akár sima benzinesből is, viszonylag fiatal, max. 10 éves autók 3-500 ezer km közötti futással megvásárlása már gazdasági totálkár, vagy akár jó vétel is lehet és elmegy még 200 ezret?


14 éves dízelt váltana, de fontos a jóárasítás, és újabb kényelmes modell.


2020. aug. 11. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt csak helyszíni (esetleg hozzáértő szerelő segítségével )érdemes fontolóra venni.

Nem a km óra állás a lényeg hanem az állapota ámbár nyilván nem megnyugtató egy ekkora futásteljesítmény. Viszont, afelől elgondolkodtató, hogy valószínűleg a sok kopóalkatrész cseréjén már átesett(2x-3x) nem úgy mint mondjuk egy 150-200e-t futott autó.

És a linken látható típus alapjáraton is jó konstrukciónak mondható.

A lényeg: állapotot vegyél és ebben segítségedre lehet egy hozzáértő szerelő/szerviz!!

2020. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ott írja, hogy 160 ezer alatt mit cserélt rajta. Esélyes, hogy futómű felújításra szükség lesz, a többit meg majd meglátod.
2020. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem inkább az foglalkoztat, hogy ha állítása szerint 4 éve náluk van, hogy van S-betűvel kezdődő rendszáma? Ha taxi volt, miért nem sárga? Ez egy külföldről behozott, kamus előéletű romhalmaz valszeg, tele rejtett hibákkal.
2020. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően atombombabiztos technika de ez gyanúsan olcsó.Még ennyi km-rel is nagyon nagyon olcsó.Át kell nézetni egy szervízben és kész ott megmondják.
2020. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ja látom, eltávolították a sárga fóliát. Hiszi a piszi.
2020. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Közel félmilliót futott Ex-taxit nem szabad megvenni. Jó eséllyel agyon van hajtva. 2014-ben már 163 ezer volt benne. Az S-rendszámot pedig tavasszal kapta amikor visszaminősítették taxiról autóvá, előtte egy E-s sárga volt, előtte pedig - amikor behozták 2014-ben egy M-es fehér.
2020. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os, köszi. Eszembe sem jutott megnézni JSZP-n... (3-as voltam)
2020. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:

Megnézném mindenképp, a Prius örölélet+1 nap. Amennyiben mégis beüt a baj, annyival olcsóbb a társainál hogy belefér egy esetleges motorfelújítás.


Fóliázás előtt előkészítették a kasztnit hogy sima legyen, emiatt viszont belecsiszoltak és helyenként kapott egy kis szórógittet. Ha fóliázottat veszel, akkor nem tudhatod hogy ennél jobb vagy rosszabb fog fogadni amikor leszeded. Ha ennek az összetaknyolt fényezése eltántorít, mindenképp fólizázatlant vegyél hogynne érjen meglepetés.


Ha nagyakksi gond lesz (ami nem jellemző), akkor cellánként cserélhető, nem nagy összeg a javítás.



Minimum +1 milliót elő kellene vegyél ha ebből az évjáratból (papíron) alacsonyabb futásteljesítményt és első ránézésre szebb kasztnit akarsz. Én megnézném ezt (is), ha egy szép színnel lefóliáztatod, felújíttatod a motort, felújíttatod az akksipakkot, még akkor sem lesz drágább mint a többi, tehát ha nem nyúlsz bele valami extra romhalmazba akkor nem igazán buksz rajta.

2020. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én szerintem meg sok ez érte.

Az kizárt hogy most ez elmenjen még 2-3 évet semmi baj nélkül.

Mert azért itt lehet hogy lesz párszáz ezer ft amit rákell költeni és akkor már ott lesz hogy 2 milla és van egy hót sok km-es autód.

2020. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is k.va sok érte, éd az a baj, hogy pont az ilyenek miatt, akik szerint “ennél többe kerül egy jobb darab”, azok miatt van felnyomva a használtautók ára. Mert a vevők “nyomják fel” az ilyen mentalitással. Egy 20 éves BMW e46 320 is azért kerül 1 millióba, meg efölött a jobb darabok, mert mindenki odáig van érte, meg hogy milyen jó, ez megér ennyit meg annyit. Ha úgy állna mindenki hozzá, hogy ez egy tetű 20 éves roncs, 500-nál többet nem ér, akkor visszább venne az arcából minden eladó, és ezt nem érti meg senki. Egyszerűen nem kell megvenni amit ennyiért adnak, és akkor kénytelen levinni az árat.
2020. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!