Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó indításakor, a kulcs...

Autó indításakor, a kulcs elfordítását követően meg kell várni a búgó hang megszűnését, mielőtt beindítanánk a motort?

Figyelt kérdés
Egyik haverom nem várja meg a búgó hang elmúlását és rögtön indítózik. Véleményem szerint ezzel árt az autónak, de igazából nem értek hozzá. Én mindig megvárom indítás előtt, hogy gyújtásra kapcsolás után a búgó hang elmúljon.

2020. aug. 12. 23:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Hogy miért nem, arra én is kíváncsi lennék. Úgy tudom, hogy pl.: a régebbi benzineseknél akkor dolgozott a benzinszivattyú, a rendszer akkor építette fel az indításhoz szükséges infókat (légtömeg-mérés, külső hőmérséklet, stb.).
2020. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Persze nem létkérdés, kibírja a gép egy jó darabig. Ahogy pl. a hidegen padlózást is, csak kérdés, hogy haverod mennyire szereti a nehezen megszerzett pénzét odaadogatni másoknak.
2020. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Pontosan ez a bugás mi is?
2020. aug. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
86%
Az üzemanyag szivattyú beáll üzemi nyomásra.
2020. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy bagoly!
2020. aug. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell, de érdemes, ahogy leírták már feljebb is.

Ugyanúgy, ahogy hidegen sem muszáj, de érdemes kerülni a magas fordulatszámokat, és ugyanúgy, ahogy olajat sem muszáj, de érdemes 10-15 ezer km megtétele után cserélni bármelyik autóban.

2020. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!