Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17éves ford alvázvédelem? Még...

17éves ford alvázvédelem? Még csak amolyan felületi rozsdával van tele, hogyan lenne érdemes megcsinálni, hogy tartósabb legyen?

Figyelt kérdés
Házilag én (nő vagyok, de net alapján meg tudom nézni, hogyan kéne), vagy ilyen üregvédelmet is csináló helyre érdemes vinni?

#rozsda #alvázvédelem #FordFocusMk1
2020. aug. 13. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Házilag nem fogod tudni megcsinàlni. És nem azért mert nő vagy. Először is tisztítani kell. Aztán eltávolítani a rozsdát mechanikai eszközökkel. Pl drótkefe drótkorong. Aztán a maradékot passzíválni kell, végül jöhet a több réteg alvázvédelem. Szerintem neki se állj ez nem olyan mint a kerítés festés. Vidd olyan helyre ahol ilyeneket csinálnak.
2020. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Könnyű házilag megcsinálni, ha:

1. van szerelőaknád vagy autóemelőd

2. van fúrógéped, hozzá réz drótkonrongok


Innentől: alámész, leszereled a műanyag borításokat, drótkefével és a drótkorongos fúróval leszedsz minden látható rozsdát, ez után befújód rozsdaátalakító alapozóval, majd alvázvédővel.


Igazából nagyon könnyű munka, ha az előfeltételek adottak. Elrontani lehetséges, ha rossz helyre fújsz (pl. valamilyen érzékelőre, vagy fékekre). Másik hátrány, hogy könnyen festékes leszel és a hajtógázt beszívhatod.

2020. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt csinálnám, eszközök vannak. Akna, rámpa után nézek épp. Csak feltettem, hogy itt mi róla a vélemény,mert videó alatti kommentekben megoszló.


#2 műanyag borítást? Mármint, (nem tudom mi az, amik a 2-2 kereket összekötik), az rozsdás nálam is. Azon kívül, ami van telibe azt a nagy borítást le kéne szedni?

2020. aug. 13. 15:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy vigyem tényleg szakemberhez? ~80-140ezer, onnan akkor tuti az alja rozsda ellen? Az üregvédelem része is működik, már láthatóan rozsdásodó autónál? ( Még nem málik, de azért ránézésre nem bizalomgerjesztő)
2020. aug. 13. 15:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Megéri elvinni műhelybe, otthon 0 gyakorlattal nem tudod úgy megcsinálni. Pacsmagolásnak meg nincs értelme - szerintem.
2020. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az alvázvédelem nem ér semmit üregvédelem nélkül. Amit a videón csinál a srác, az vicc kategória és teljesen felesleges pénzkidobás volt.

Azt sem mondanám, hogy könnyű munka, ráadásul elég mocskos is lesz tőle az ember. Nem véletlenül tart legalább 3 napig egy normális szervizben. Egy szakszerű alváz-üregvédelemhez elég erősen szét kell szedni az autót.

Ajtókárpitok, csomagtér kárpit, dobbetétek, alulról a műanyag borítások és esetenként még a lökhárítók is. Szóval, nem kis munka, nem kis pénz!

2020. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szoktak ennyi idős autónál?

#6 erre voltam kíváncsi kommentek kapcsán


#5 kapnék iránymutatást személyesen,de én dolgoznék


..viszont ha ennyire felesleges..

Ha arányaiban annyival többet ér a szakember, elviszem, csak nincs fogalmam meddig bírja egy autó. ..gondoltam ~2 év múlva mégegyszer "frissítem" így, aztán már ki tudja meddig bírja utána.


Tehát ha rozsdás az alja, és nem akarom, hogy tönkremenjen, irány a műhely?

2020. aug. 13. 18:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy jól megcsinált munka 5-6 évig biztosan kitart és utána is csak ellenőrizni, kijavítani kell az alvázvédelmet. Az üregvédelmet viszont érdemes ennyi idő múlva teljesen újra csináltatni.

Otthon is megcsinálhatod, ha van megfelelő felszerelésed és szaktudásod egy autó szétszedéséhez.

2020. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..

^^^

#6-10 ..?


#8 talán, de üregvédelmet otthon bonyolítani(már ha lehet)annyi ideje nem lesz szerintem az autókhoz értő segítségemnek.

2020. aug. 13. 18:35
 10/14 anonim ***** válasza:

A linkelt kérdésben is egy hátsó futóműről van szó, aminek nincs szüksége alvázvédelemre. Ezeket gyárilag is csak egy vékony sima fekete festékréteggel látnak el, mert az anyaguk miatt szinte sosem rohadnak szét.

6-10 mi? Év? Az már necces. Az üregvédő viasz elöregszik, kirepedezik és vízzáró szerep helyett inkább tartja a vizet a repedésekben.

Egyébként a tapasztalataim alapján az üregvédelmet sokkal fontosabbnak tartom az alvázvédelemmel szemben. Az autóknál szinte kivétel nélkül belülről kifelé indul el a komolyabb korrózió, ez ellen pedig csak így lehet védekezni.

Maga az üregvédelem nem olyan nagy meló és eléggé haladós, ha már szét van szedve a verda. Kell egy kompresszor, egy speciális fújópisztoly (4-5e Ft) és 3-4 liter viasz.

2020. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!