Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kuplungot sokáig tartom...

Ha a kuplungot sokáig tartom kinyomva, de teljesen és/vagy egyébként a váltó üresben van, akkor is ártalmas a kuplungnak?

Figyelt kérdés

Tehát, akkor is csúszik, ha


1. Üresben van, kuplung kinyomva


2. Kuplung kinyomva, de a váltó sebességben


?


Pl pirosban állva sokáig 1-esben tövig kinyomott kuplunggal szabad vagy nem?


2020. aug. 14. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
megrövidited a kuplung élettartamát
2020. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A kinyomócsapágynak nem tesz jót, hamarabb lesz kuka.
2020. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ártalmas a kuplung kinyomócsapágynak.


Soha nem tanítják így a vezetést, hogy a pirosnál kinyomott kuplunggal állj, nem véletlenül.

Amikor a pedált nyomod, a kinyomócsapágy terhelve van.

Amikor felengedet, a csapágy tehermentesül.

Egyszóval, akkor használd a kuplungot, amikor váltani akarsz, amúgy ne legyen rajta a lábad.

2020. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

A legeslegrosszabb, ha tövig nyomott kuplunggal, sebességben állsz a lámpánál. Konkrétan szétdarálod a kinyomócsapágyat. Ennél egy fokkal jobb ha üresben csinálod mindezt de annak meg semmi értelme.


Amikor gurulsz a piros lámpához, sebességben, amikor már majdnem rángatni kezd annyira lelassulsz, akkor kiteszed üresbe, lefékezel megállásig, és vársz. Üresbe tett váltóval és a bal lábadat a lábtartón pihentetve. Ezzel kiméled a kinyomócsapágyat, a pedált, és a lábadat is.

2020. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
95%

Alapszabály,hogy a kuplungot sosem nyomjuk feleslegesen......szétcseszi a kinyomocsapagyat az meg a szerkezet lábait.

Egy kuplung ha jol hasznaljak több 100ezer km-et kibír,de láttam má olyat hogy anyuka 40ezer alatt széttaposta

2020. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az autónál amiben jelenleg körülbelül 170 ezer kilométer van, és csak fél éve vettem 144 ezer km körül, furcsán fog a kuplung.


nagyon nehéz össze csúsztatni egyesből kettesbe mindenféle rángatás nélkül, mivel hogy szinte bármilyen fordulatszámon azt érzem hogy az egyesnek már túl sok az RPM kettesnek meg még túl kicsi.


1.5 Diesel dci

2020. aug. 14. 21:56
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom hogy aki előttem használta szerintem már szétcseszhette.


13 és fél éves kocsi, de megtartom mert tetszik a 4 literes fogyasztás városban

2020. aug. 14. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Irány a szerviz. Én a helyedben az egész kuplung készletet kicserélném, csapágyastól, tárcsástól. 100 felett lesz, de kb az autó élete végéig jó lesz, ha értelmesen használod.
2020. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen preferálnám az autómata váltót (volt olyan autóm is kettő, s még jópárat vezettem), eszembe jutott arról, hogy a kuplungot sohasem használjuk feleslegesen.


Egyáltalán mi a bánatnak gyártanak még mindig 2020-ban manuális személyautót? (Főleg, hogy vezetők keze gyakran tele van mobiltelefonnal)


Ha nem használjuk feleslegesen a kuplungot, miért nem térnek át automatákra minél inkább?

2020. aug. 16. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!