Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes az autót “hivatalos”...

Érdemes az autót “hivatalos” szervizbe vinni?

Figyelt kérdés
Családi autó, újkora óta a családban, E12 Corolla, kevés km-el. Teljeskörűen át szeretném nézetni. Érdemes Bosch szervizbe vinni szerintetek? Nekem tetszik a Totalcaron is, ahogy átnézik A-tól Z-ig az autót. Vagy nagyobb a füstje, mint a lángja a dolognak?
2020. aug. 15. 02:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális, becsületes, " névtelen " szerelő is ugyanúgy átnézi.
2020. aug. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha a "hivatalos" alatt márkaszervizet értesz akkor nem. Az az óradíjból él, a nem hivatalos meg az elégedett ügyfelekből.
2020. aug. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen valamelyiket csak oda lehet,szabad.
2020. aug. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem is tudtam egészen mostanáig, hogy létezik ilyen, hogy Bosch szerviz.

Ők pecsételnek a kocsi szervizkönyvébe, ami egyenértékű egy márkaszervizzel?

Mert ha nem, akkor kvázi semmi értelme elvinni ide, ugyan az mint egy maszek szerelő, csak gondolom dupla áron. HA igen, akkor oké.


Egy BOSCH illetve márkaszerviz között nem gondolom, hogy árban túl nagy különbség lenne. Valszeg mindkettőnek megkérik az árát.


De véleményem szerint egy ilyen ~10 éves közép/alsó kategóriás autót már tök felesleges márkaszervizbe vinni. Autó piaci értékéhez képest drágán szervizelik.


Mi vele a cél? Eladni 3 hónap múlva, vagy még a tiétek lesz 10 évig?

Számítanak az anyagiak? Ezektől függ, hogy hova vinném.

Ha egyébként nem szorultok rá, hogy a maszek szervizen spóroljatok 10-100-200 ezer forintot és még terveztek a kocsival hosszútávon, akkor mehet márkaszervizbe.

2020. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
A szinte kitűnő állapotúakat érdemes márkaszervizbe vinni. Viszont az agyonrohadt bontószökevényeket már nem. Annak jó lesz ha Gazsi áll neki baltával szerelni a garázssoron...
2020. aug. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Áh, nem adjuk el. Mit vennék helyette? :D Jó lenne egy átfogó kivizsgálás azért, mert a helyi szerelők pl nem tudnak kompressziót se mérni, meg hasonló. Inkább csak kopóalkatrészek cseréjét vállalják többnyire. Maga a karosszéria nem rohad amúgy, vigyáztam az autóra végig, olajat időben megkapta.
2020. aug. 15. 08:58
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Miért, ami nem "Bosch szerviz", az hívatlan?

Ki kell próbálni, tapasztalni. Bosch szerviz és Bosch szerviz között is lehetnek különbségek. Én egyszer voltam a helyi ilyen szervizben. Nem akarom a teljes szervizhálózatot leszólni, mert franchise rendszerben dolgoznak, de én oda a lábamat be nem teszem többé, olyan kontár munkát végeztek! Ezerszer inkább a helyi márkaszerviz!

Az a baj, hogy nincs olyan hogy X szerviz hálózat minden egyes tagja olcsó és gyors és profi és minden tökéletes, míg Y-t meg nagy ívben kerülni kell. Nagyban inkább a helyi viszonyoktól, ott dolgozó emberek szakértelmétől, hozzáállásától függ.

2020. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én az Avalonhoz vinném.
2020. aug. 15. 09:08
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Mi baj van a márkaszervizzel? Mindig oda hordom.
2020. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
#9 Én is oda hordom a 15 éves autómat a mai napig. Sokáig én sem értettem, hogy mért fújjolják egyesek a márkaszervizt. De megtapasztaltam, mikor egy másik városban otthonról 200 km-re voltam betérni egybe. Sajnos abból is van jó, meg rossz is.
2020. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!