Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van, hogy utánfutóval...

Az miért van, hogy utánfutóval tolatva nehezebb egyenesen menni mint szögekben tolatva menni?

Figyelt kérdés

A kérdésem lehet kicsit értelmetlennek tűnhet így olvasva, nem igazán tudom jobban megfogalmazni de próbálom itt egyértelműsíteni.


Szóval ma lett két éves a jogsim így elhatároztam, hogy felakasztom a futót és gyakorolgatok közlekedni vele.

A forgalomban egész jól elvagyok vele.

Kipróbáltam az udvarba beállást is hátramenet. Mindig 90 fokos szögből indultam és úgy szedtem alá a kocsit. Ezek a manőverek mindig az első lendülettel sikerültek is, viszont amikor már bent voltam az udvarban és egyenesbe szedtem a futót akkor elkezdett kilengeni és összevissza kacsázott. Állandóan előrébb kellett gurulnom, hogy újra és újra próbáljam kiegyenesíteni. A végére egész jól ráéreztem erre is és rövid, gyors kormánymozdulatokkal egyenesben tartottam.


De mégis elgondolkodtam azon, hogy mi a kilengések oka? Miért nehezebb egyenesen tolatni vele mint "kanyarodva" tolatni?


Logikus, hogy futó nélkül is az autóval egyenesen könnyebb tolatni mint kanyarogni.



2020. aug. 20. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
mert ha nincs tökéletesen egyenesen amikor tolod, szépen elindul egy irányba, aminek a mértéke hatványozódik
2020. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egyenesen tolatsz akkor látod a két oldalát az utánfutónak?

HA látod akkor nem nehezebb, csak ha semmit nem látsz akkor már tekeredik amikor meglátod.

2020. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valójában nem nehezebb, csak úgy tűnik, mert azt gondolod nem kell manőverezni, mintha sima autóval tolatnál
2020. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyenes tolatásnál már azelőtt kell ellenkormányozni, mielőtt az utánfutó elindulna valamelyik oldalba. Ez a lényege az egésznek. Folyamatosan kell játszani a kormánnyal. Ez ilyen fizikai dolog.
2020. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!