Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aston Martin hova sorolható?

Aston Martin hova sorolható?

Figyelt kérdés

Nézegettem a használt árakat, leginkább Maseratikat és Jaguarokat nézegettem mellettük.

Aztán az lepett meg, hogy míg utóbbi kettőből rengeteg van 10 millió alatt akár 10-15 éves darabok, tehát nem is annyira idősek, addig Aston Martin még 20 év fölötti darab is 13-15 milliótól indul.


Pedig elvileg úgymond hasonló kategóriában vannak szerintem, tehát ilyen sport-túra autók, mi adja az AR-nek a nagyobb értékét? Vagy már nem is igazán lehet ebbe a gran turismo kategóriába besorolni, és ilyen Lamborghini-Ferrari szinten kéne nézni? Azokhoz viszont szerintem kevésbé " szupersportautósak ".



2020. aug. 24. 04:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Aston Martin Gran Tourer kategória. Azaz luxus sportautó. A Ferrari/Lamborghini típustól függő persze, mert főleg a Ferrarinak azért vannak GT autói, de az utóbbi időben inkább supercarokat gyártanak.
2020. aug. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Exkluzívabb, ennyi.


A Maserati azért mindig kicsit rosszabb minőség volt, és kevesebb presztízs (legalábbis az utóbbi pár évtizedet tekintve), így az ára is jobban esik, nem voltak annyira jók a 2000 körüli modellek. A Jaguar meg mondhatni tömegcikk az Astonhoz képest.

2020. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
84%

Jaguar? Mit keres itt a Jaguar? Egy tömegautó mint az Audi, csak rosszabb minőségben.

Van belőle átlagos kombi, szedán, gyártottak sportosabb típusokat, de semmi extra nincs benne.

2020. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Maserati az egy luxus sportkocsi, jól írták. Nem az a nagyonbrutál kihegyezett sportautó, valahol az és a luxus között egyensúlyoz. (Inkább a sportosság felé hajlik szerintem), felső középkategória.


Aston Martin pedig ízig vérig sportkocsikat / supercar / egzotikus autókat-okat (kinek melyik elnevezés tetszik) gyárt. Jó, ott is hoztak ki egy 500+ lóerős SUV-ot, ettől tekintsünk el. Eladásokat megdobja.


Maga az Aston Martin még a Maserati fölé van pozícionálva. Egy jóval ritkább, exklúzívabb valami. Valamint a Maseratinak nincs jelenleg szerintem olyan vérlázítóan drága modellje. Olyan igazi brutál drágára gondolok, ami nagyon limitált, és millió dolláros kategória. Nézd csak meg pl. a One77-et. 2 millió dollár körül van. Maseratiban szerintem nem sok ilyet tudsz mutatni. (Mostani autókról beszélek, ne a 60 éves kocsikra gondoljunk :))


Sokat elmond az autó hovasorolásáról az, hogy miket árulnak. Aston Martin-nál nem igen látsz 4 ajtós modelleket. Sőt dízelt sem. Szégyen nem szégyen, Maseratinál azért akad 3.0 dízel, meg ilyen hülyeségek...


Az, hogy a használtan mennyiért lehet hozzájutni a márkához, szerintem nem árul el túl sokat. Ferrarit is tudsz venni egy mai új, kicsit jobban felextrázott Skoda áráért.


Aztán hogy a Jaguar-t hogy a bánatos istenbe sorolod te a Maseratikhoz meg az Aston Martinhoz, az nekem is óriási talány :D.

Teljesen más iskola. Azt jelenleg a német trióval is csak óvatosan sorolnám egy kategóriába.

2020. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Isti1976 ***** válasza:
100%

Az Aston Martin nagyon sok Jaguarral közös (közös Ford idők) megoldást használ. Pl az S-Type és a Vanquish futóműve ugyan az. Motorból sincs akkor a különbség közöttük, kivéve az AM V12-es blokkja, de az is közös tervezés a Ford V8-as szériával.


Az általad felsorolt autók közül (mindegyiket vezettem vagy volt nálam) a Jaguar a leg gazdaságosabb, futómű beállításokra lágyabb, de ez a leg praktikusabb. Az AM keményebb lengéscsillapítókat használ, egyedi, de minden drága hozzá és 0 praktikum, fogyi 25-30l. A Maserati a kettő között, fenntartása kb 2x drágább a Jaguarnál (pl fogyaztása 20l), vezetési élményre jobb, AM szint, viszont a Jag használhatóbb, pár példa; Quattroporte 4.7S volt nálam; fekvőrendőrön külön szertartás az átkelés, először vicces, tizedszerre bosszantó. A hátsó ülés nem dönthető és hiába 4 személyes, a csomagtartóba 2 fő cuccai alig férnek be.


Ha használni is akarod: Jag

Ha csak hobbiautó: Mazer

AM-od meg nem lesz, túl ritka és minden nagyon drága hozzá.

2020. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne Aston Martinja?

Konkrétan DB9-eket annyiért adnak, mint amennyiből szalonból kihozol egy jól felextrázott Passatot. Nem olyan földöntúli dolog azért... Ne a 400 milliós AM-ekre gondolj...


DB7-et meg tizenpármillióért kapsz.

Úgyhogy hidd el... Aki annyira rohadtul akar magának egy Aston Martint, az meg tudja venni.

És könyörgöm... praktikum??? Fogyasztás?? Nem dönthető hátsó ülések a Maseratinál?? Ki a tökömet érdekelnek ezek, ilyen kocsiknál? Tipikusan az az ember vagy, aki olyas valamit keres a kocsiban, ami nem lesz, mert tök másra lett kitalálva?


Jóhogynem azt hozod fel, hogy nem fér be hátra a cementeszsák. Meg nincs rajta vonóhorog... Ember... Senki nem azért vesz Aston Martint meg Maseratit, mert praktikus autót akar... Meg dönthető hátsó üléseket... Meg keveset fogyasztó autót. Akkor vegyél Skoda Octaviat.


Mint amikor Doug Demurro elkezdte szét fikázni az új Quattroportét, hogy nincs benne park asszisztens, meg sávtartó tempomat, meg éjjellátó, meg a többi ilyen bullshit, amit úgysem használsz. Meg csak két pohártartó van benne... Bezzeg a hetes béemvében. Könyörgöm... Senki nem azért vesz Maseratit, mert sávtartó tempomatozni akar. Meg hogy tolasson be magától.

2020. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, írtatok érdekes dolgokat. Nem tervezek egyiket sem venni, max ha rám szakad az OTP. :D
2020. szept. 7. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!