Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a lámpaszerű valami a...

Mi az a lámpaszerű valami a Nivánál?

Figyelt kérdés

[link]


Alulról a harmadik kép, ami a kerékjárati ívet mutatja. Mi az a búra szerű valami amibe megy egy kábel is?



2020. aug. 24. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad a kérdésedet, az a búra szerű valami az a lámpabúra.
2020. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi célt szolgál ott a kerékjárati ívben? Vagy valami takarítást stb segítő kis praktikus elgondolásból teszik oda?
2020. aug. 24. 08:58
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Az a hátulja... :) Ott nem világít semmi, az egy zárt fekete műanyag.
2020. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az elején lévő fényszórónak a hátsó burkolata. Nézd meg a többi képen, hogy az első kerék előtt szinte semmi túlnyúlás nincs. Annyira, hogy a lámpa hátsó burkolata már belóg a kerékjáratba. Nekem tök más kategóriájú autóm van, de hasonlóan kicsi első túlnyúlással, nekem is cserélt már izzót szerelő a kerékjáraton keresztül.
2020. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaaa, hogy az első lámpának a hátulja lesz az. :D Jó reggel votl még nagyon, így már leesett, közben megy 20 percen keresztül filóztam rajta mielőtt kiírtam a kérdést. :D
2020. aug. 24. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így adta ki a fényszórótükör mérete. Az izzót cserélni elölről, a lámpa kibontásával lehet. Most vagy meghoisszabbítják az egész autót 6 centivel, hogy beférjen a kerékjárati ív mögé az egész, vagy alkalmaznak rá egy oroszos "jóazúgy, működik" megoldást. Mivel ez egy terepjáró, azt a vékony fekete kábelt bizonyára úgy méretezték, hogy kibírja, ha a kerék telibeveri sárral, és száradás után kilós sárcsimbókok himbálódznak rajta...
2020. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazi ruszki megoldás, de az az első lámpa nem a hátsó.
2020. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem semmi, 12 milla az ára.
2020. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy azért mit ki kell ott bírnia, repül rá a sár, kavicsok miegymás.
2020. aug. 24. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Miután a fényszóró háza -általában- egy vonalban van a kerékkel, nagyon sok esetben a doblemezen keresztúl kénytelenek átvezetni a kábeleket a fényszóróházba. Ez az átvezetés látható, a kerékjárati üregben.


(különben nincs ezzel semmi probléma, egyáltalán nem számít szokatlan megoldásnak, közel 100 éve)

2020. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!