Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek tudható be a motortérből...

Minek tudható be a motortérből eredő hang újbóli megjelenése?

Figyelt kérdés

1.2-es twinport Opel Corsa, 2006.


Egy hete a hosszbordás szíjat kicseréltettem, kapott egy teljesen új szettet, mert az "susogó", csiripelő hangot adott ki. A csere után a hang abbamaradt, teljesen csendesen pörgött az autó.


100 km levezetése után ismételten kezd kiújulni a probléma, pedig teljesen új alkatrészt tettek bele.


Jelenleg abban a fázisban van az autó, hogy még csak susogó hangot hallat. A hang olyan jellegű, mint mikor kézi csiszolópapírral fát csiszolnak.


---


Az elképzelésem a következő:

Szerintem az a helyzet, hogy nem a hosszbordás szíj adta ki a hangot. Nem nagy baj igazából, mert eleve cserére szorult az alkatrész. Mikor a szerelő kicserélte és kipróbálta, akkor valamiért nem adott hangot, puszta véletlen lehetett.


---


De akkor szerintetek mi a probléma?

Ezt követően fog megjelenni szerintem a csiripelő hang. Legalábbis az első alkalommal is így történt.



2020. aug. 28. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt már eza kérdés.
2020. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100 km-ig jó volt, szóval csak onnan jön a hang. Gondolom a szíjat cseréltetted, de a szíjfeszítőt nem. Azt is kéne.
2020. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De, a szíjfeszítő is ki lett cserélve. Azért írtam, hogy új szettet kapott.
2020. aug. 28. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!