Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindenképpen a gyári műszereke...

Mindenképpen a gyári műszereket kell használnom?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy 12 éves autót. Az eladó (jó ismerődöm) minden problémára felhívta a figyelmem. Ezt nyugtáztam, majd megvásároltam az autót. Az egyik hiba ki is jött. A sebességmérő nem jelez vissza, a km számláló sem megy. Mivel volt már ilyen nála is, ezért volt tartalék. Ezt megkaptam ajándékba. Ez sem ment sokáig, egy bontott alkatrész lett beszerelve, ez is meghalt. A műszerfalon minden egyéb üzemel, csak a sebességmérő nem. Gondoltam megmókolom. Egy mikrokontroller, egy hall szenzor és némi kísérő alkatrészek segítségével készítettem egy sebességmérőt/km számlálót. Ez független a jármű elektronikájától, persze a betápot leszámítva. Teljesen jól működik (nem óra van, hanem 3 darab 7 szegmenses kijelző mutatja a sebességet és egy 2x16 lcd a km számláló, nullázható napi számlálóval). Lassan vizsga. Ezt szedjem ki és vegyek alkatrészt a vizsgára, vagy így is oké? A menetstabilitásra nincs hatással, a gyári rendszer is benne van, csak nem működik. Igényes kivitelben, 3D nyomtatott dobozban van középen, mint néhány Lancia esetében. Szóval szedjem ki, vagy mehet így is?

2020. aug. 30. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez bukó a vizsgán
2020. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, gondoltam...


Arra tudnál válaszolni, hogy mire fognak hivatkozni?

2020. aug. 30. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne benne ez a plusz akkor vizsgán szerintem fel sem tűnne, hogy nem megy a gyári műszer mert egy helyben áll mikor mérik a féket, káros anyag kibocsátást stb.
2020. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra, hogy a jármű nem típusazonos azzal, ami annakidején engedélyezett a fényes tekintetű hatóság, és a különbségek menetbiztonsági berendezést is érintenek.
2020. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

pfff...


Akkor a Tesla mehet a falnak magától, az én sz...rá tesztelt sebességmérőm bukó. Na ja, van benne ráció!


Akkor vissza minden, vizsgára új alkatrész aztán másnap visszateszem a 'sz@romat' :-/

2020. aug. 30. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!