Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes-Benz W124-et szeretné...

Mercedes-Benz W124-et szeretnék E200/E220Benzin; vagy 200D/250D(akár turbo). 500k-1,2m keret. Mindenképpen utolsó évjáratokból(alap biztonsági felszereltségek miatt is, tudom,hogy egy tank de azért a légzsák minimum). Mit lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Heti 200-250Km-t mennék kb. 110-120km/h sebességgel autóúton. Megérné a dízelt választanom? Én nagyon sokáig megtartanám az autót és félek ,hogy kitiltják meg,hogy nem büdös belül a dízel? Jelenleg Passat 6-al járok és sokszor bejön egy kis gázolaj szag ha levan húzva az ablak. Benzinnel nem küszködnék így. Mi érné meg nekem?

2020. aug. 30. 22:51
A kérdező szavazást indított:
E200
E220
200D
250D
Mindegy csak benzines
Mindegy csak dízel
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Apámnak W201 2500TD-je van. Ez elég közeli a kiszemelt autóhoz. Nagyon megbízható az autó.

A dízelszag nem jön be, lehúzott ablakkal sem. Az én autómban (S40), ami szintén dízel sem. A Passatnál 99%-ig biztos vagyok, hogy szivárog valahol a kipufogó, nem ártana leellenőrizni.


Én a dízelt ajánlom, mert azzal van tapasztalatom. Kitiltástól nem kell félni, legextrémebb esetben is csak BP belvárosából lenne kitiltva.

2020. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!
2020. aug. 30. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez még a régi szellemben készült Mercedes volt, mikor a Mercedesnek többet ért a jó híre, és hogy megbízható autókat gyárt, mintsem, hogy rávegye a vásárlókat, hogy 4-5 évente legyenek szívesek vegyenek újat, mert abból van pénz. Ha a minimális törődést megkapja máig teljesen jól használható, kényelmes autók.
2020. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
10%
Minek akarsz több mint egy millioert egy ilyen 30 éves az elpusztithatatlanság mitoszába burkolozó mára kivénhedt lom szart a nyakadba venni?
2020. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 crudy ***** válasza:
71%

Tenyleg egyszeru es tartos konstrukcio de tenyleg mar lassan 30eves mind.


Valojaban azert mondom, hogy jo lehet mert nem 500ig hanem felette keresel. 1 millioert mar lehet talalni szepeket. Dizel vagy benzin igazabol teljesen mindegy, mindketto rohad, ezzel lenne a fo problema ezen tul folyamatosan karban kell tartani. Ha a benzin K-jetronik rendszerevel lenne baj, az nagy szivas mert embert mar nem nagyon talalni hozza, aki meg is csinalna. A dizel adagolo meg boven ismert.


Ha azert akarsz ilyet mert kimegy a vilagbol akkor gondold at ujra, mert ez igaz bar de ezek mar kimentek a vilagbol es visszajottek. Aki mostanaban akar 24est venni annak mar koltenie kell ra, ha neked ez a favorit, ez kell akkor mindig tarts penzt melegen mert barmi lehalhat.

2020. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A rohadástól nem félek, a karbantartását én végezném. Szóval, nem okozna gondot egy adagoló, hengerfej levétel. Én rendbeállítanám, még a kis rozsdás csavart is feljavítom, vagy kicserélem. Sokan kérdezik miért akarok 25-30 éves autót, de nekem akkor is ez az autó. Ilyen érzést nem ad egy sem amit a w124, és úgy nagyjából biztonságosabb, mai napig jól használható régebbi kocsit nem is találni.

Viszont a K-jetronic ez kicsit elbizonytalanított a benzinestől.

2020. aug. 31. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

A 93-as facelift utániakban nincs K-Jetronic.

A K-Jetronictól nem kell félni, ha egyszer be van normálisan állítva, akkor ugyanolyan mint a többi. Csak az a lényeg, hogy ne álljon, mert azt nem szereti.


Egyébként a 93 előttiekben is volt olyan, amibe már gyárilag szereltek légzsákot és ABS-t.

2020. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!