Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy sx 50-esem, lassításko...

Van egy sx 50-esem, lassításkor furcsa hang jönn a motorból, mi a gond?

Figyelt kérdés
Van egy aprilia sx 50-em (nem rég vásárolt) furcsa hang jönn a motorból mikor szabadon hagyom futni a motort és nem húzok gázt se kuplungot (lassításkor), ez normális? Szekvenciális váltó van a motorban. De ha nem akkarod, hogy furcsa hangja legyen akkor, a kuplungot behúzod már nincs furcsa hangja a szabadon futásnál! Ezzel nem teszem tönkre a motort vagy nem lesz baja, ha szabadon fut? (Még kezdő vagyok a váltós motoroknál) (Elnézést a rossz fogalmazásért javítsatok nyugodtan!) ?

2020. aug. 31. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabadon futás egy jó technika ha murvás útra kerülsz, ilyenkor a motor irányíthatósága megnő (majd egyszer próbáld ki). Közúton inkább alkalmazd a motorféket. A furcsa hangról nem lehet nyilatkozni, mert hallani kéne.
2020. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, sajnos videót se tudok csinálni, mert a kipufogó hangosabb, mint a motornak a hangja.
2020. aug. 31. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
próbáld részletesen leírni a hangot és lehet hogy valaki felismeri
2020. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mint, amikor valami neki ütközik valaminek és tolja, néha recseg is. Szerintem a váltóban van valami gond.
2020. szept. 1. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
tehát akkor mész az uton elveszed a gázt és csattanik egyet és recsegni kezd? halk darálós recsegés?
2020. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, valami halk darálás viszont van amikor recseg van amikor nem. De azt is halkan.
2020. szept. 1. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem akkor volt hasonló amikor elszakadt a lánc a motoromon és ideiglenesen ráraktam egy régi nagyon nyúlottat

ahogy felső fele húzott menet közben és elengedtem a gázt akkor csattant ahogy az alja befeszült

darálós hangot meg azért adott ki mert nem rendesen illeszkedett a görgő a lánckerékre

lánc feszességét nézd meg

de attól még lehet hogy nálad teljesen más miatt van tehát ne rendelj egyből még láncot

2020. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Hátsó keréken volt állítva, h feszesebb legyen a lánc kicsit, de amúgy alapból adott már ilyen hangot ki.
2020. szept. 1. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor ha motorikus gondja van a legjobb ha megmutatod szerelőnek, ő megmondja hogy mi lesz mert én csak találgatni tudok így
2020. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!