Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgára a kötelező...

Forgalmi vizsgára a kötelező 30 óra után mehetek saját elhatározásból,vagy az oktató hozzájárulása kell?

Figyelt kérdés
Magyarán ha az oktató azt mondja hogy "kell még gyakorolni",akkor azt én figyelmenkívűl hagyhatom,és mehetek saját szakállra,vagy kötelezhet arra,hogy vegyek még plusz órát,különben nem enged forgalmira?

2020. szept. 2. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Saját kérésre is lehet menni vizsgázni a köztelező feltételek teljesítése után, ami viszont nem csak a 30 óra vezetés, hanem a megtett 580 kilométert is jelenti, és az csak akkor van meg a 30 órával, ha az oktató is úgy akarja...

A "saját kérésre" olyan esetekben , ha a tanuló kérte a vizsgát, rákerül a vizsgalapra is, ami jelzés a vizsgabiztos felé (sikerülhet a vizsga de általában olyan esetekben a vizsgabiztosokra is jellemző a szigorúbb elbírálás)

2020. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:
86%

Ha a 30 óra alatt levezetted a kötelező 580km-t, akkor a te kérésedre bejelenthetnek vizsgázni.

De szerintem az oktatónak több tapasztalta van abban,jobban látja azt, hogy mennyire kezeld jól az autót és érdemes-e vizsgára menned.

2020. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2

Igazad van,nem mondtam hogy nem fogadom el a véleményét,csupán elméletben érdekelt a dolog,hogy hivatalosan mik a szabályok.

2020. szept. 2. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz de nagyobb az esély hogy megvágnak.. jellemzően 40-50 óra környékén írbak be vizsgára, persze ez egyén függő
2020. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
nyugodtan menj el a köteezp 30 óra után, vezetni úgy is 2-3 év múlva tanul meg az ember de a jogsival már elkacsázhatsz a forgalomban csak ne veszélyeztess másokat a papír nem jogosit fel rá
2020. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Elméletben lehet, de hidd el, ha nem vagy azon a szinten, a vizsga sem lesz meg. Budapesten én nem is tartom reálisnak a 30 órát, hacsak nem valaki nem a nulláról kezdett, máskülönben jóval több gyakorlás kell szerintem. Persze ha látja benned a tehetséget az oktató, akkor le fog jelenteni.


Nekem nem volt ilyen szerencsém, nekem a 60. óra után volt az első vizsgám, baromi sokat hibáztam még ott is, de úgy volt vele, hogy 1 év után már illik vizsgázni. Nem lett meg. Kellett még pár óra, másodikra meglett. Ez nagyon egyén függő. Plusz aki alapból élvezi a vezetést, előbb meglesz neki a jogsi. Én csak azért csináltam, hogy mások ne nézzenek le, hogy fiúként nincs 25 évesen jogsim.

2020. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
a fenét nem ne higy auz utolsónak, én 30 órát vezettem csak budapesten és meglett az 580 km (igaz 2x volt autópálya az össz 250 km) és átmentem elsőre kenőpénz nélkül! persze én már vezettem korábban is földúton a rutinnal nem volt gond, ha van érzéked és tehetséged és tudsz figyelni folyton akkor simán meglesz az.
2020. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es: most nem találom, de meg lehet nézni melyik autósikolánál mekkora az átlagos óraszám, és az általában 45-50 óra között van. Gratulálok, hogy neked előre meglett, de ettől még nem ez az átlag.
2020. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez igaz, köszönöm, csak arra akartam rávilágítani, hogy lehetséges, nem veszekedni terveztem elnézést félre értés.
2020. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi para :)
2020. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!