Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBR 600F4-be 95-ös...

Honda CBR 600F4-be 95-ös benzin helyett 100-as miatt rángathat?

Figyelt kérdés
Eddig 95-öst tankoltam bele, de nyilván jobb neki a 100-as oktánszámú prémium benzin, ezért innentől azt szeretnék bele tankolni. Most Shell VPowert tankoltam bele és indítás után nagyon nehezen akart beállni az alapjárat. Hallani lehet ahogy fulladozik, ha gázt húzok majdhogynem le is fullad. Pár perc járatás után, elindulnék, de le is fullad, így többet kell várnom, amíg eléri az üzemi hőfokot, utána már nincs semmi baja. Okozhatja ezt a benzin? Vagy más lehet? Csak gyanús, hogy tankolás után jött elő egyből.

2020. szept. 2. 20:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, tankoltam, hazamentem, majd pár napra rá mentem motorozni és akkor jött elő ez az egész.
2020. szept. 2. 20:48
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem semmivel nem jobb neki a 100-as benzin.


Az F4 még karbis, lehet valami retket most kapott fel a karbi(k) (benzintől függetlenül) és emiatt problémás az alapjáratod.

2020. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, a 100-as benzintől ez nem lehet. Valószínűleg független a probléma, esetleg a benzinnel kerülhetett bele valamilyen szennyeződés.

Egyébként fölöslegesen fizetsz 100-as oktánért, ha a motorod 95-ösre van tervezve, akkor semmit nem nyersz az általa.

2020. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!