Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Intercooler nagyobrra?

Intercooler nagyobrra?

Figyelt kérdés
Ha egy gyári 1.9tdi (95le kb, nem tudom ez számit e valamit) motorra feltennék egy majdnem félszer nagyobb intercoolert a gyárinál, csinálna valami kárt a turbóban vagy a motorban? Nem értek nagyon ezekhez a tuning dolgokhoz, azért kérdezem hogy nehogy valami hülyeséget csináljak.

2020. szept. 5. 14:41
 1/4 Vortrex ***** válasza:

Kárt nem csinálna, de nem sokat számít.

Az elektronika nem hagyja a turbónak, hogy egy adott teljesítmény fölé töltse a motort, nyitja a wastegate szelepet, ezáltal a nagyobb intercoolernek sincs jelentősége.

2020. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cooler csak vissza hűti a felmelegedett levegőt.
2020. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:
Én úgy tudom befolyással van rá,pl turbólyuk is nagyobb lesz nagyobb coolerrel de ugyan azzal a turbóval és beállítással.
2020. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy rémlik, hogy nem hogy nőne de inkább csökken a teljesítmény nagyobb intercoolerrel. Egyszerűen nem arra van méretezve a kocsi többi eleme.
2020. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!