Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelők nem szeretik...

Az autószerelők nem szeretik ha az ügyfél viszi az alkatrészt?

Figyelt kérdés
Gondolom így nincs az alkatrészen is hasznuk.
2020. szept. 5. 16:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt nincs az alkatrészen haszon, másrészt nehéz úgy garanciát és felelősséget vállalni az elvégzett munkáért, hogy ismeretlen eredetű alkatrészt épít be.
2020. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Ők nem az alkatrészre, hanem az elvégzett munka szakszerűségére vállalnak garanciát. Az alkatrészre pedig a gyártója.

A haszon miatt elsősorban, ami magába foglalja a jutalékot is onnan, ahonnét ők beszerzik.

2020. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
85%
S mellesleg az ügyfélnek is drágább autósboltban saját névre megvenni az alkatrész, mint ha az autószerelő szerezné be a saját szervizes kedvezményeit érvényesítve. Ezzel a felállással csak az alkatrész forgalmazók járnak jól.
2020. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát #2, én eddig úgy kaptam garanciát, hogy az elvégzett munkára, és a beépített alkatrészre.

Be is cseszne ha aliexpresszes gagyikat pakolnának az autóba, mivel azok a beépítés után elveztik a garanciát.

Csak arra tudnak szavatosságot vállalni, amit ők szereznek be.

Egyes hibátlanul fogalmazott.

2020. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én kértem árajánlatot az autómra és amit mondtak alkatrész árat annál 50000ft-al olcsóbban be tudom szerezni az alkatrészt. Végigböngésztem pár órát és lám ugyanaz az alkatrész valahol ennyivel olcsóbb. Mondtam a szerelőnek,azt mondta akkor rendeljem meg én.Azért az nekem nem kis pénz...Persze a munkadíját azt korrektül ki fogom fizetni.
2020. szept. 5. 17:06
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

De ha bármi baj lesz az alkatrésszel, akkor véged. A szerelő azt mondja, hogy rendben, cseréljétek ki. De az újabb ki-be szerelés munkadíját is ki fogja fizettetni veled, mert ő szakszerűen szerelte be. Legyen számla a beszerelésről, mert a kereskedő, ahol vetted, kérni fogja annak igazolására, hogy szakszerű beszerelés történt.

Ha a kereskedő megvizsgálja az alkatrészt, és szerinte beépítési hiba, attól kezdve meg vagy lőve, mert te leszel az ütközőpontja a két álláspontnak.

Viszont ha a szerelőtől vetted, akkor te egy komplex szolgáltatásért fizettél: bevittél egy rossz autót, elhoztál egy megjavítottat. Ha bármi garanciális gond van, oldja meg a szerelő.

Váltóval voltam így, nagy volt a csábítás, hogy megvegyem pár tizessel olcsóbban... aztán végül a szerelő hozta az ő bontós kapcsolatától. Próbautón kidobálta a kettest. A szerelő mondta, hogy na ha én hoztam volna, akkor most új időpont, várakozás, és még egy munkadíj lenne. Így meg az ő sara az egész, hagyjam ott, másnapra szerez váltót, és be is építik, a bontóson meg majd leverik, az az ő dolga.

2020. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha a szerelőtől vetted, akkor te egy komplex szolgáltatásért fizettél: bevittél egy rossz autót, elhoztál egy megjavítottat. Ha bármi garanciális gond van, oldja meg a szerelő."


Aztán a műhelyek legalább 70%-a nem ilyen, a másik 30%-meg három hét múlva tud adni szabad időpontot :D

2020. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Általában jobb, ha a szerelő veszi meg az alkatrészt. Egy nem előre tervezett javításnál általában kiveszi az alkatrészt, megnézi a gyári számát vagy egyéb azonosítóját, megveszi az alkatrészt kedvezménnyel (teszem azt a Bárdi stb, akkor ott általában van raktáron vagy aznapi kiszállitással), ha mégsem jó (ami előfordul, motorszám alapján se mindig lehet rendesen beazonositani egy-egy alkatrészt, néha a gyártók is variáltak pár aprósággal) visszacseréli. Összességében értelmes helyen meg lehet beszélni, hogy gyári alkatrészt vagy jó minőséget, vagy olcsóbbat vagy minlyen márkájút rakjon bele majd. Egy előre tervezett javításnál is jobb ha a szerelő veszi meg, lehet hogy Te rossz alkatrészt kapsz, és beszereléskor derülne ki... Sok az okostojás, minden szart megrendelnek (pláne ültetőrugó, lengéscsillapító, stb) aztán beszereléskor derül ki, hogy még kellene hozzá valami apró biszbasz, azért akkor megint rohangál a szerelő aztán anyázik, addig se utd pénzt csinálni amig ezekkel szarakodik...


Szerelő szemmel nézve ezek miatt jobb, ha a szerelő veszi meg az alkatrészt, ha ismerős akkor esetleg még az ő általa beszerzett kedvezményes áron számitja meg Neked...


Én olajcserekor szoktam vinni a saját magam által vett minőségi szűrőt, olajat, előttem cserélték ki... Vagy esetleg bontott alkatrésznél volt úgy, hogy a szerelő/szervíz nem foglalkozott volna vele, hogy bontottat szerezzen, én meg olcsóbban beszereztem és beszerelték (pl injektor, világitáskapcsoló stb). Ha Te viszed az alkatrészt, és tényleg azt is rakják bele, legalább tudod, milyen minőségű van benne, meg ha olcsóbban meg tudod szerezni, akkor pláne.


Összességében szerintem nem szeretik a szerelők, ha nem ők szerzik be a cuccot, egyrészt ők kedvezménnyel kapják és a listaáron számolják fel igy azon is keresnek, másrészt ha garanciális gond van, vagy nem jó az alkatrész, macerás, megakasztja a munkát, vitát szül ki vagy mi volt a hibás, hogy lehetne visszacserélni stb.


Én úgy szoktam, hogy ha valamit cserélni kell, előtte megkérem nézzék meg kb mennyibe kerülne, milyen árfekvésűt, milyen minőséget tudok megfizetni, vagy mit ajánlanak, és akkor a szervíz/szerelő szerzi be.


Azért is váltottam szerelőt, mert régen még megmutatta amit kivett, odaadta a beépített alkatrész dobozát, megnézte mi mennyibe kerülne, milyent rakjon bele stb. aztán elkapatta magát, már a kérdésemre se tudta megmondani, milyen márkájú cuccot épitett be, na jó mondom akkor ennyi. Most olyan márkafüggetlen szervízbe járok, ahol meg lehet beszélni mit rakjanak bele, számlával.


Szerintem nem szeretik a szerelők, ha Te viszed az alkatrészt :)

2020. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

felületesen olvastam végig, de úgy rémlik, sehol nem olvastam számláról. Ha a szerelő mindent maga intéz, akkor elvárható a számla is...mertugye ez a szavatosság alapja..kétségtelen drágább így, de kényelmesebb. Most törtem össze az autómat, segítettek volna elemeket szerezni, fényezőt intézni, stb..

Ezzel szemben elvittem a szomszéd utcába egy profi karosszériáshoz, aki úgy adja vissza az autót, mintha a szalonból hoztam volna ki(a baleset előtt olyan volt)


Az árajánlat mellbe vágott, de nem kerestem másikat. Ami alkatrészt felsorolt, az sajnos érthető volt, főleg a dukkózást értékeltem, mert egyedi színe van, és a gyárira fújják. Nemsokára meglátom megérte-e.


Én nem sajnálom a szerelőtől, ja keres rajta. Amiről nem tudok, az nem fáj.


Sok ember hogy fel van háborodva a szerelő jutalékán.. Elegánsan túl kell lépni rajta.

2020. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azert nem szeretik mert adott alkatreszbol lehet tobbfajta kulonbozo gyartotol, kulonbozo minosegben.

O hasznalna a jobb minosegut mert egyszerubb beszerelni, nem torik el a csavar szereleskor, nem hajlik el semmi, stb. A jobb minosegu alkatresz felarat ugy is te fizeted, neki meg egyszerubb dolga van a szerelessel mintha olcsobbat tenne be. A te reszedrol meg egy tartosabb alkatreszt kapsz az autoba.

Ha te viszed az alkatreszt akkor laikuskent valoszinuleg az olcsobbat veszed amit lehet hogy sz.opas beszerelni, eltorik, elhajlik, stb.


A masik dolog hogy o kap kedvemenyt az alkatreszre a bolttol de azt kedvezmenyt megtartja. Ami peladul 100.000 forint azt megveszi 85-90 ezerert, veled meg kifizetteti a 100.000et pluszban meg az idejet is amit azzal toltott hogy megrendelte vagy elment erte a boltba.


Az is elofordulhat hogy rossz alkatreszt viszel, nem ahhoz az evjarathoz valo.


Szerintem alap hogy a szerlo veszi az alkatreszt.

Az etterembe sem te viszed a hust hogy sussek meg neked es azt szolgaljak fel.

2020. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!