Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öt millió forintból új autót...

Öt millió forintból új autót vagy egy nívósabb használtat vennél ?

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 21:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én kb 1 millióért vennék valamit, a többit befektetném. (nem az olt a kérdés hogy mit tanácsolok, hanem hogy én mit vennék) ÍGy az autó használt lenne.
2020. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

Igen. De a kérdés nem az, hogy 5 millió forinttal mit csinálnál. Hanem ÖTMILLIÓÉRT KOCSIT vennél. Nem 1 millióért kocsit. Nem 3 ért kocsit. ÖTÉRT. ÉS KOCSIT. Miért olyan nehéz ezt felfogni?

Ha valaki 5 millióért akar kocsit venni, annak miért az a válasz, hogy te egyért vennél, a többit meg félretennéd? Komolyan nem értem.


Nem az a kérdés, hogy ötmilliót hogy osztanál be a jelenlegi anyagi helyzetedben. Vagyhogy ha kezedbe hullana 5 millió, azzal mit kezdenél. Hanem ha jelenleg 5 milliót szánnál autóra (NEM EGYET) akkor mit tennél. Adott ötmillió forint. Amit egy kocsira kell költeni. Nem befektetni. Nem félretenni. Nem elnyaralni. Nem két két és fél milliós autót venni. Egy darab autót kell venni 5 millióért.


Ha kiírnék ide egy ilyen kérdést, hogy 30 millióért milyen autót vennétek? Emberek 90%-a azt mondaná, hogy hülye lenne ennyit kocsira kiadni, venne két lakást. Vagy egy kertes házat. Mert a legtöbb embernek ez sok pénz. De ha nekem van otthon 780 millió forintom, meg 12 lakásom? Keresek 30 millióért egy kocsit, arra is az a válasz? Hogy ne vegyek, vegyek inkább lakást és fektessem be?

Mert ugyan ezt csináljátok... Csak nem 30 milliós tételről beszélünk, hanem 5.


Vonatkoztassatok már el a saját anyagi helyzetetektől. Mégegyszer... 5 millióért, egy kocsit. Senkit nem érdekel, ha neked ez 3 éves fizetésed, és eszedbe nem jutna ennyiért kocsit venni, mert rohadt sok pénz. Akkor ne kommentelj.

Komolyan mondom, ennyi hülye van, aki nem tud értelmezni egy kérdést :D.

2020. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Ha kiírnék ide egy ilyen kérdést, hogy 30 millióért milyen autót vennétek? Emberek 90%-a azt mondaná, hogy hülye lenne ennyit kocsira kiadni, venne két lakást."


Akkor fogalmazd meg pontosan a kérdésed, ilyen egyszerű. Ez a kérdés pl lehetett volna "Milyen kocsit ajánlanátok 5 millió forint környékén?"


Akkor nem lenne kétértelmű és nem lenne vita sem. Valahol mindkét perspektívából érthető a dolog számomra, pont emiatt szerintem feleslegesen vitáztok, sehova sem fog vezetni.

2020. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a kérdező :D
2020. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tudom. De te írtad, hogy "ha kiírnék egy kérdést..."
2020. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hűha !

Akinek sikerült a válasz, köszönöm.


De nem hiszem el, hogy egyeseknek egy ilyen egyszerű kérdés ekkora szellemi kihívást jelentett.

A feladat szerintem egyértelmű volt. Kezedbe nyomok 5 millió forintot. Menj el egy autókereskedésbe és NE HOZZ HAZA PÉNZT kötsd el az összeset. Hitelt se vegyél fel. Abból gazdálkodhasz ami a kezedben van, tehát vegyél egy darab autót 5 millió forintért.

Autószalon vs. használtató kereskedés.

2020. szept. 17. 13:45
 17/22 anonim ***** válasza:
Számodra okozott gondot a kérdés megfogalmazása. Láthatóan nem csak 1 ember értette félre. Ismered a poént, aminek az a csattanója, hogy de hát itt mindenki szembejön?
2020. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond a kérdés megfogalmazásával. Számomra tök egyértelmű.

- 5 millió forintból

- autót (használt / új?)


Mit nem lehet ebbe érteni? Adott 5 millió forint, amit kocsira kell költeni.

És nem az a kérdés, hogy adott 5 millió forint, mire költenéd, hogyan gazdálkodnál vele, mennyit tennél félre, vagy mibe fektetnéd.


Úgyhogy ne haragudj utolsó, nem értek veled egyet. Kérdező is jól írta ki. Érdekes, én is megértettem. Mindenki szembe jön? Eléggé úgy néz ki, hogy igen...


Mert az emberek 90%-a ilyen. Ha ki is írod a kérdést, akkor is felháborodik. Ha 5 millióért akarsz kocsit, akkor azon. Merháá mekkora hülyeséééég. Vegyél egyért, többit tedd félre. Ha 30 milliós kocsit akarsz venni, akkor azon. Merthát úúúristen ki az a hülye aki ennyiért kocsit vesz. Vegyél 5-ért, a maradék 25 ből vegyél házat. (Mert te ezt tennéd az adott anyagi helyzetedben)


Nagyon sok ember a saját pénzügyi hátterével képzeli magát az ilyen helyzetekbe. És nem a kérdezőt veszi figyelembe. És megmagyarázza, hogy ő mi mást kezdene inkább azzal a pénzzel, amit te autóra költenél. Ők nem tehetik meg, hogy 5 milliós kocsit vegyenek, nekik kellene a 4 millió félretett pénz, úgyhogy tök hülye vagy, ha te nem így cselekszel. A kérdező megteheti. Ezért ne ő legyen a hülye.

2020. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok ember a saját pénzügyi hátterével képzeli magát az ilyen helyzetekbe."


Főleg, ha E/2 a rejtett alany :P

2020. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta hogy nem :D.

De nem kell hozzáképzelni a saját nyomorúságodat, vagy luxus életed.


Ha 5 misiért kocsit kéne választani, mit választanál. Függetlenül attól, hogy neked 5 millió forint az egy havi fizetésed, vagy 3 évi. Ennyi. Nem kell tovább gondolni.

2020. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!