Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejezés után mennyire...

Hengerfejezés után mennyire és mikor szabad hosszabb távon és rendszeresen terhelni az autót?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy motorfelújítás után illik végigmenni a lépéseken, hogy sokáig szolgáljon.


Ez egy 1.9 TDI, AVG motorkóddal, és a hengerfej nyomáspróbán, síkmaráson esett át, meg szelepszárszimering, vezérmű és főtengely szimering stb., javítani nem kellett a fejet. Kapott új hengerfej, kipufogó, szívótorok, szelepfedél tömítést, összes szíjat, görgőt, vizet, olajat, ami kellett.

A szerelő mondott valami olyat, hogy járt pár órát. Azt mondta, nem kell bejáratni. Végülis nem új motor, nem is lett teljesen felújítva, és javítva se lett a hengerfej. Mikor elhoztam, lakott területen kívül mentem vele olyan 100 kilométert, hogy ne a városban kapja az ívet, és akkor forgott 2-3 ezer körül, de ingázok, utána pályán 3-4 ezer körül rövidebb távon. Városban mennyi idő múlva forgatható jobban? Ott ugye nincs menetszél, de elvileg kihúzatásnál rövid ideig húzatható, ha szükséges. Nem akarom széttaposni rögtön, ez a hengerfej probléma sem most kezdődött és nem is nálam, állítólag a tömítésből is a régi lett vissza téve valamikor, át volt égve, és úgy jártam vele, míg egyszer fel nem főtt a víz, és fehéret füstölt.



2020. szept. 7. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet taposni neki, nem kell járatni.
2020. szept. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mehetsz úgy mint régen vele. Nincs aminek össze kellene kopni.
2020. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így utólag is, ha még olvassátok. Azóta ezzel a részével semmi probléma nincs az autónak, viszont van mellette más, nem hiába régi turbódízel.
2020. okt. 8. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!