Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kinyílnak a légzsákok, az...

Ha kinyílnak a légzsákok, az miért gazdasági totálkár?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ütközik egy autó, (ami pl. ér 1 millió forintot) kinyílnak a légzsákok, de a tulaj megjavíttatná mondjuk 500ezerből, mert szereti az autót, viszont a biztosító kiírja gazdasági totálkárra a kocsit, akkor lehet mit tenni? Vagy ennyi volt, mehet a bontóba, mert a biztosító gk-nak értékeli?
2020. szept. 7. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági totálkár azt jelenti, hogy az autó - új alkatrészekkel történő - helyreállítása szakszervizben nem gazdaságos. Nem egyenlő a bontóba tolással.
2020. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké értem a fogalmat, de ezt nem a biztosító állapítja meg, és mondja azt, hogy na kisfiam, ezt cseszheted, erre nem fogunk biztosítást kötni stb...


Vagy ezt csak így megállapítják? "Na, ez gazdasági totálkár, szia",

És rám van bízva, hogy megjavíttatom-e, majd minden megy tovább, ha igen?

2020. szept. 7. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A biztosító nem mérlegelheti, szereti-e valaki az autóját. Az egy használati tárgy ilyen szempontból.
2020. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de a biztosítók nem tagadhatják meg az újabb biztosítás megkötését egy általuk gazdasági totálkárosnak kikiáltott, de utána mégis helyrepofozott autótól?
2020. szept. 7. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjavíttatod az autót, és átmegy a műszakin, akkor lesz olyan biztosító, aki szerződést fog kötni veled. Az más kérdés, hogy az árképzése nem biztos, hogy tetszeni fog.

Neked jogod van olyan autót üzemeltetni amilyet akarsz - akár holtából 3x feltámasztottat is (amennyiben az a hatósági műszaki vizsgán megfelel), a biztosítónak meg joga van ezt megfelelő árképzéssel "honorálni".

Láttam már olyat, hogy a biztosító felmondta a szerződést valakivel (nem mondták ki, de azért mert túl sokat kellett utána kifizetniük), de ez a valaki utána átment egy másik biztosítóhoz, ahol jelentősen drágábban ugyan, de kötöttek neki biztosítást.

2020. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tőlem eddig még sosem kérdezte meg egyik biztosító sem, hogy hányszor és mennyire volt összetörve az autó, amire kötném a biztosítást. Kötelezőre gondolok. Casconál már lehet más a helyzet, bár azt meg nem kötsz egymillás autóra.
2020. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6-os: most már le tudják kérdezni, hogy arra az autóra mikor melyik biztosító milyen káresemény kapcsán mennyit fizetett ki. A legutóbb amikor online kalkulációt csináltam valahol, ott is megkérdezték, hogy volt-e előzőleg KGFB kapcsán kifizetés.

Persze ha a mezőn töröd össze és a garázsban javítod meg az nem lesz benn semmilyen adatbázisban, de nem is ez volt az eredeti kérdés ha jól értem.

2020. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
A kinyilt legzsak azert gtk foleg egy 1 millios autonal mert a biztosito nem ugy szamolja a dolgokat,hogy jó a szomszéd bontós józsinál 30ezerért tudsz bele venni légzsákot,meg egy 20-asert ad még egy lökháritot aminek ugyan mas a szine de jo lesz az stb......hanem gyari alkatresz arakkal szamol,gyari javitasi technologiaval.
2020. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!