Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi levezetett kilométertől...

Mennyi levezetett kilométertől nem számít valaki egy kezdő sofőrnek?

Figyelt kérdés

Mennyit kell menni ahhoz, hogy valaki kilépjen ebből? Gondolom az is számít, hogy mondjuk havi szinten mennyit megy valaki. Havi szinten hány kilóméter számít már jónak?

De az, hogy valaki tapasztalt, az ugye nem jelenti azt, hogy mondjuk a Nordschleifén, padlógázon végig tudna veretni egy McLaren Sennával?



2020. szept. 10. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
3968
2020. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Hivatalosan 2 év után, de szerintem ha valaki minden nap vezet Budapesten 20-30km-t, az már fél év után nem kezdő szerintem. Vidéken ez más tészta, ott sokkal könnyebb vezetni, tehát 1 év minimum.
2020. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Aki napi szinten vezet egy nagyobb városban (nem éjjel kettőkor), az szerintem egy 6-7 hónap után nem kezdő már.

Sokan a km-hez kötik csak, holott az pont nem jelent olyan sokat. Nem attól lesz rutinod, hogy az országúton felváltasz 5ig aztán tartod a kormányt, meg a pedált.

Egyik ismerős vitt múlt héten, elvileg végtelen km van a lábában. Feljött vidékről hozzánk (debrecen), hát ahhoz képest hogy 6 éve vezet valami botrányos volt. Nagyvárosi forgalom ritmusát szinte fel sem tudta venni. Bizonyos foralmi helyzetekben meg látszott, hogy nem annyira magabiztos. Mert ugye bivalybasznádot nem mindennel találkozik.

2020. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem önmagában a kilométerektől függ. Sokféle helyzet van, amit meg kell szokni.

Pl. hiába vezetsz le akár 100 ezer km-t autópályán, attól még nem fogsz tudni beparkolni egy szűk parkolóhelyre vagy épp kitolatni egy meredek zsákutcából.

2020. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4177,54
2020. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Kb 10 ezer km kell vegyes körülmények között, hogy elég magabiztos legyél, 100 ezer km után pedig tapasztaltnak is lehet nevezni.
2020. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő. Van aki levezet 200 ezer km-t de még mindig nem tud magabiztosan rendesen vezetni. Aki fogékonyabb már kevesebbnél is tapasztaltnak mondható. Nekem van A,B,C,E kategóriám. Mindegyiket kihasználtam. Szerintem 1,5 millió km-t már levezettem. A lényeg szerintem hogy minél gyakrabban vezessen az ember.40/F.
2020. szept. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik hogy "kilépni"! 2 évig kezdő vagy, ha 1 millió kilómétert vezetsz havonta, akkor is. Ez jogszabályhoz van kötve. Ha le telt a 2 év akkor vontathatsz utánfutót, stb!
2020. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!