Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan tananyag az internet...

Van olyan tananyag az interneten ahol normálisan elmagyarázzák a villamossal kapcsolatos szabályokat, illetve rendőri kar jelzéseket?

Figyelt kérdés
Sajnos online végeztem el a kreszt de abban nem sokat foglalkoztak ezekkel. Én meg még mindig nem értem. Próba vizsgán ezek miatt bukok meg sokszor. 8 nap múlva menni kell kresz vizsgára. Fel lapoztam egy kresz könyvet is, de az se jobb.

2020. szept. 13. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

E-titanban kulon modul van erre, ennel jobban mit szeretnel?

Csak. meg kell jegyezni

2020. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2020. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Közlekedés villamospályával ellátott úttesten

38. § (1) Villamospályára más járművel - a (3) és a (4) bekezdésben említett esetet kivéve - ráhajtani, azon folyamatosan haladni vagy előzni csak abban az esetben szabad, ha a vezetőt a látási viszonyok nem akadályozzák a közeledő villamos kellő távolságból való észlelésében és a jármű a villamosforgalmat nem zavarja.


(2) Ahol a villamosvágányok az úttest közepén egymás mellett vannak,


- ha az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas és a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve vannak, a villamospályára,


- egyéb úttesten az ellentétes irányú villamosforgalom részére szolgáló villamosvágányra, a bekanyarodás és a megfordulás esetét kivéve, ráhajtani nem szabad.


(3) Az egyenesen haladó jármű és a menetirányt változtató villamos egymás közti viszonyában a 29. § (1) bekezdésének rendelkezése az irányadó.


(4) Útkereszteződésben villamos és más jármű egymás közti viszonyában az elsőbbségre és a bekanyarodásra a 28. §-nak és a 31. § (5) bekezdésének rendelkezései az irányadók azzal, hogy az egyenesen haladó járműnek a vele azonos irányból érkező és bekanyarodó villamossal szemben is elsőbbsége van.


(5) A párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt része nem minősül forgalmi sávnak.


(6) * Ha útburkolati jel (terelő- vagy záróvonal) a villamospályára vezeti az egyéb járművek forgalmát, a (2) bekezdésben foglalt tilalom nem érvényesül; a villamospályára - a villamosforgalom zavarása nélkül - más jármű is ráhajthat. Ilyen esetben a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt részét is figyelembe kell venni.


Elkellene értelmesen olvasni.

2020. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De alig foglalkozik vele valamit. Nem értem hiába olvasom el. Már nagyon megbántam ezt az online kreszt. Nekem jobb ha valaki elmagyarázza emberi nyelven.
2020. szept. 13. 11:14
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőr jelzései

6. § (1) A forgalmat az útkereszteződésben irányító rendőr karjelzései:


a) a rendőr mindkét karjának oldalirányú kinyújtása


- a kinyújtott karral párhuzamos irányból érkezők részére szabad utat jelez: a gyalogos az úttesten áthaladhat; a járművel - ha jelzőtábla nem tiltja - az erre vonatkozó szabályok megtartásával egyenesen, valamint jobbra vagy balra bekanyarodva tovább szabad haladni;


- a kinyújtott karra merőleges irányból érkezők részére a továbbhaladás tilalmát jelzi: a gyalogos az úttestre nem léphet; a járművel az útkereszteződésnél - a kijelölt gyalogosátkelőhely, illetőleg a megállás helyét jelző útburkolati jel, ezek hiányában az útkereszteződés előtt - meg kell állni;


b) a rendőr függőlegesen feltartott karja a forgalom irányának megváltozását jelzi: a gyalogos az úttestre nem léphet, az úttesten levő gyalogos pedig köteles az áthaladást mielőbb befejezni; a járművel az a) pontban említett helyen meg kell állni, ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni;


c) ha a rendőr a jobb karjával maga mögé int, bal tenyerét pedig a balról jövő forgalom felé fordítja, a jobbról érkező járművek - a rendőr mögött - balra bekanyarodhatnak; a jelzés nem tiltja a jobbról érkező járművek egyenes irányban való továbbhaladását vagy jobbra bekanyarodását, de a többi irányból érkezők részére a továbbhaladás tilalmát jelenti;


d) ha a rendőr jobb karját vízszintesen maga elé nyújtja, bal karjával pedig maga elé int, a balról érkező járművek - a rendőr előtt - balra bekanyarodhatnak; a jelzés nem tiltja a balról érkező járművek egyenes irányban való továbbhaladását vagy jobbra bekanyarodását, de a többi irányból érkezők részére a továbbhaladás tilalmát jelenti;


e) karjelzés hiányában a rendőr vállával párhuzamos, illetőleg vállára merőleges irányból érkezők részére - értelemszerűen - az a) pont rendelkezései az irányadók;


f) ha a rendőr kinyújtott karjával maga felé int, ezzel a sebesség növelésére, ha pedig kinyújtott karját le- és felfelé mozgatja, a sebesség csökkentésére ad utasítást.


(2) * Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.


(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


(4) * Az (1), (2) és a (3) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a katasztrófavédelmi hatóság közúti ellenőre, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.


(5) * A közterület-felügyelő a jármű megállítására a (2) bekezdés a) pont aa) alpontjában foglalt jelzést adja. Az ilyen jelzés észlelése esetén a járművel meg kell állni.

2020. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod ezekből megtanulni, akkor hagyd az egészet, nem neked való.
2020. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Atyaeg... majd ha kihajtasz a villamos elé, hivatkozz arra, hogy neked senki nem magyarázta el XD
2020. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most muszáj csesztetni? Amúgy nem akarok olyan városba menni ahol villamos van, úgysem.
2020. szept. 13. 12:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Én tudom ajánlani a kreszteszt.net oldalt : [link]

Ha erre a linkre kattintasz egy olyan menübe dob be , ahol ott van külön a villamos és a rendőri kar jelzésekre gyakorló teszt. Amikor ki jelölsz egy választ utána meg mutatja a helyes megoldást és magyarázatot is ad (a jó válasznál is ). A legtöbb kérdésnél kép is van ( a vizsga gyakorlóban néhány helyen rövid videó is , itt nem tudom van-e). Én külön ezeket nem vettem át , csak a vizsgát gyakoroltam nagyon sokat ezen az oldalon . Hihetetlenül hasznos volt számomra . Hasonló pontszámmal mentem át a vizsgán , mint amiket gyakorlások során kaptam. Sajnos ennél ember közelibb megfogalmazású oldalt nem ismerek .Ha ez alapján az oldal alapján nem megy , lehet , hogy tényleg kéne keresned valakit aki le ül veled és el magyarázza közérthetően.

2020. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem akarsz olyan városba menni, egyem meg a szíved... biztos előre tudod hogy 5-10 év múlva hova sodor majd az élet. De ha ilyen helyzetbe kerülsz, majd szólj azért az utasoknak, hogy gyorsan leallsz átnézni a kresz oda vonatkozó részeit... csak nehogy akkor már késő legyen.
2020. szept. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!