Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw bogár? Mennyi baj van vele?

Vw bogár? Mennyi baj van vele?

Figyelt kérdés

Óvodás korom óta a bogár a kedvenc kocsim,mindig álmodtam egyről. Most gyűlt össze annyi,hogy tudnék venni egy jó állapotú bogarat. A problémám az, hogy nem vagyok autószerelő,nem értek hozzá,hogy mit kéne csinálnom,ha például lerobbannék valahol.


Van műszaki érzékem szerintem,találtam javítási útmutatókat (könyvek),valamint youtubeon rengeteg ilyen videó van, ezekkel mennyire tudnék bármit is kezdeni?


A fő kérdés az lenne,hogy egy bogárral mennyire szívnám meg, így, hogy nem értek hozzá? Ha minden héten szerelő kéne,akkor nyilván a gatyám is rámenne.


Eddig nekem azt mondták,hogy nagyon egyszerű szerkezet, Pistabá' is megcsinálná egy csavarhúzóval és villáskulccsal. Mai autóhoz képest nyilván egyszerű, de egy hozzá nem értőnek?


Az autót egyébként nem mindennapos használatra venném,hobbi autó lenne, csak jó időben vinném ki,hetente pár alkalommal.


Köszi a segítséget előre is!



2020. szept. 18. 17:26
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
90%
Ha tényleg jó állapotút veszel. Ami ki lett lakatolva, le alvázvédve és az elmúlt 20 évben még motorgenerált kapott, akkor nem lesz sokkal költségesebb mint a többi hobbiautó.
2020. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld!
2020. szept. 20. 22:56
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Brazíliában a tévében, sajtóban megjelent egy bogár hírdetés, mely szerint.. "ez az autó nem szép, ez az autó nem kényelmes, az az autó nem gyors, viszont ez az autó csak megy...megy...megy..és megy."


E reklám hatására el is adták a már kifutott terméket...( jött az új amerikai Beatle)több bogarat azóta sehol nem gyártanak


2000-ben ez a hírdetés New Yorkban elnyerte "az év legjobb hírdetése" címet


Ha szereted az autót, akkor az öreg bogár jó választás

2020. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Azzal képben vagy, hogy mostanság mennyiért lehet megvásárolni egy VW Bogarat?

Ezek az autók közel 50 éves veteránok, lehet szeretni, de nem napi használatra valók, és igen kell szerelni, az sem kizárt, hogy lakatolni is, és ha alkatrészre van szükség, az sem "Lada gyakorisággal" találni hozzá

Ahogy a fenti hirdetés is idézi: nem kényelmes, nem gyors (a szépség relatív, akár még szépnek is lehet nevezni, de az biztos, hogy klasszikus forma)

Az 50 évvel ezelőtti fapados népautó a mai világban már a használója igényein múlik, mennyire tudja azt szeretni, télen vacog benne, nyáron a motort kell óvni a túlmelegedéstől (léghűtéses)

2020. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! Ment a zöld.

Utolsó válaszolónak:

Igen,ezzel tisztában vagyok, hogy kényelmetlen,stb,azaz a mai kor követelményeinek nem felel meg. Nálam ez nem probléma, kicsi korom óta álmom egy bogár, mondhatni bármi hibát elnéznék.


Az autót meg csak jó időben használnám,esőben és télen garázsban lenne, néha beindítva és max egy körre mennék el vele, hogy azért járjon is egy kicsit,ne csak álljon egy helyben több hónapig.

2020. szept. 21. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. nincs ami elromoljon rajta...

Ha veszel egy restaurált darabot, akkor nem fog minden héten megállni alattad. Pláne, hogy egy ilyet már értelmes ember úgyse napi használatra tart.

2020. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha egyszer rendesen össze lett rakva és hobbiautóként használod, akkor baj nem lesz vele. Az enyém 50 éves, 20 éve lett kilakatolva, azóta csak szép idöben járok vele, garázsban tartom. Nem vagyok müszaki ember, évente egyszer átnézi a szerelö ami fillérekből megvan. Benzin kell bele és megy, ennyi.
2021. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!