Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme elektromos SUV...

Mi értelme elektromos SUV -kat gyártani?

Figyelt kérdés
Az elektromos autózás előnye elvileg a környezetvédelem, viszont ha nagy és nehéz az autó, akkor több energiát fogyaszt, aminek ma még egy része fosszilis erőművekből származik.

2020. szept. 19. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Mi értelme elektromos buszokat gyártani?

Mi értelme elektromos kamionokat gyártani?

Azok nem nagyok?


Egyébként még mindig sokkal jobb egy 3 tonnás monstrum elektromosan, mintha 8 litert fogyasztana 100-on.


A másik meg: hogy az adott ország miből termeli az áramot (fosszilis vagy megújuló), az nem az én dolgom, ráadásul az idők során változhat. Viszont ha van egy benzines autóm, az örökké benzinnel fog menni, és ugyanúgy környezetszennyező lesz a használata az idők végezetéig, hiába lesz mindenhol tiszta energia.

2020. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Mennyivel nehezebb egy sx-4 mint egy golf?

Miért baj ha nem akarok lapos xarba ülni?

Legtöbbször ha beülök egy e-class mercedesbe beverem a fejem.

Múltkor láttam egy idősebb urat aki az ajtó tetejébe kapaszkodva próbált kimászni belőle. Miért baj ha egy autó 10 cm-el magasabb?

2020. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Az az értelme hogy nem tudnék most így mondani egy olyan suv t amelyik fogyasztása 2 liter.
2020. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

"előnye elvileg a környezetvédelem"

te még hiszel a mesében?

2020. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az elektromos autókat lehet környezettudatosabban használni, pl. nappal töltöd, amikor az energiatermelés jelentős része napenergiából megy (múltkor volt hír pl, hogy a hazai energiatermelésnek a negyedét fedezte a napenergia egy egész délutánon át).

Benzines motornál nincs ilyen rugalmasság, ott mindig kőolajból megy.

Illetve ugye alapból is, az ugyanannyi elektromos energiát az EU-ban lényegében mindenhol sokkal tisztábban állítják elő, mint amit egy belsőégésű motor művel.

2020. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
69%
Mérnökileg semmi, 100% pazarlás. Marketing szempontból meg az, hogy ezt el lehet adni ugyanannak a pénzes vásárlórétegnek, aki a benzines és diesel SUV-ot is megvette 20-30 millióért, mert az biza' nem fog átülni egy Mitsubishi i-MiEV-be. Ráadásul a gyártó pont ugyanúgy tudja 0 g CO2/km-s járműként leírni a flottaátlagából, mint ha egy ténylegesen környezetbarát járművet adna el.
2020. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert a ESUVÉ nagyon menci,olyan értelmetlenül nagy amitől úgy tűnik hogy sok pénzem van és amikor megyek a gyerekekért a suliba a többi anyuka irigy tekintete miatt már megéri
2020. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az elektromos autók használata még mindig sok CO2 kibocsájtással jár az akkumulátorok gyártása miatt. Ebből következik, hogy egy tudatos vásárló továbbra is jobb, ha megpróbálja minimalizálni a szükséges teljesítményt.


"Mi értelme elektromos buszokat gyártani?":


Na igen. Ha rajtam múlna, csak trolikat engednék közlekedni. Ahol van, ott tökéletesen működik.

2020. szept. 19. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:

"elektromos autózás előnye elvileg a környezetvédelem"


Nem a gyártónak az benne a lényeg, hogy ne kelljen milliárdos büntetéseket fizetnie, és az elektromos autók a legjobb módja a flottakibocsátás csökkentésének, a vásárlónak meg az, hogy olcsóbban közlekedik.


Jó, tudom, tudom, vannak olyanok is akik márpedig környezetvédelemből veszik, de ez nagyon nagyon elenyésző réteg.

Ha engedve lenne olyan autó ami 2 litert fogyaszt max, de cserébe fél kg kormot nyom ki kilométerenként az emberek azt is megvennék.


Szép mese a környezetvédelem de a döntő a pénztárca a cégeknek és az embereknek is.

2020. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Használtan már 1 millióért már egész jó Bmw -ket lehet kapni. Elektromos autóból az azzal egyenértékű kocsi 10milliónál kezdődik, tehát nem értem miért lenne olcsóbb.
2020. szept. 20. 11:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!