Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi nem indul, benzinpumpa...

Kocsi nem indul, benzinpumpa néha megy, néha nem. Alapjáratról néha lefullad, néha kis gázra előbb csökken a fordulatszám aztán kezd növekedni. Csak a pumpa lehet, vagy eltömődhetett a szűrő esetleg más?

Figyelt kérdés
Egy 2006-os focusról van szó. Tegnap kirándulás alkalmával nem indult kb. 1 óra állás után. A pumpa akkor meg se mukkant. Muszáj volt betolni, másodjára beindult. Onnan hazáig le sem állítottuk. Itthon újraindítottam 3x este, teljesen normálisan indult. Ma reggel kimentem, kicsit nehezen, de elindult, de az alapjárat gyenge volt, leesett, onnan megint többedjére indult be. A pumpa egyszer a szokásos hangot adja indítás előtt, máskor viszont egy sokkal mélyebb erősebb hangot. Utána kicsit állni hagytam, olvasgattam, alkatrészt kerestem a neten, majd megint kimentem, mondván meghallgatom a benzintankot is konkrétan. Ekkor a pumpa 1x az előbb említett mély erősebb hangot, majd a következő indításnál a szokásos normális hangot adta ki. Eléggé benzinpumpa problémának tűnik, de szeretném tudni az okát, még arra gondoltam, hogy nem valami dugulás lehet pl. a szűrőnél? Azt sem értem, hogy ha a pumpa tegnap meg se mukkant este, akkor a betolásra hogyhogy beindult? Relé hibára gondoltam de maga a pumpa is több különböző hangot produkál, szóval nem tartom valószínűnek. Köszönöm, ha valakinek van még ötlete!

2020. szept. 20. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos nem szűrő baja van.

AZ legelőször nagy fordulaton gázadáskor jelentkezik, amikor kellene neki több üzemanyag, de alapjáraton úgyis kap annyit hogy oda elég neki.

2020. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Akkor elég valószínű, hogy pumpa lesz. Valakinek még esetleg hasonló tapasztalat, ötlet? Próbáltam elég részletesen leírni problémát (ami mondjuk anomáliákkal teli amúgy is), mert a benzinpumpára gyanakszom de ki tudja még milyen jeladó stb. hibája okozhat ilyet.
2020. szept. 20. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A rossz benzinpumpára jellemző, ha beindul az autó, akkor már általában nem áll le a pumpa, de leállítás után esetleg nem lehet ismét beindítani a motort... ilyenkor a tankot, vagy a pumpát ütögetve beindítható, és talán a tolásnál volt annyi rezonáció, ami elég volt az indításhoz.

A morgó hang is pumpa hibára utal, ki van kopva megszorul - megbízhatatlan, cserés.

2020. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!