Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki milyen műanyagápolóra...

Ki milyen műanyagápolóra esküszik? Működik valamelyik?

Figyelt kérdés

Üdv! Műanyagápolót keresek, mert kifakult a díszléc, illetve az első hátsó lökhárító műanyag eleme. Próbálkozott már valaki ilyennel, van amelyik tényleg működik? Ezek egy mosás után lejönnek, vagy bírják azért?


Valami ilyesmi, talán még szürkébb és fakóbb az enyém:

[link]


2020. szept. 21. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a Turtle Wax Black in a Flash-sel csináltam. (Hátsó ajtón az előtte, elsőn az utána állapot.)

Rengetegszer átkentem vele, csak utána lett valami eredménye. Ennek kb 3 hónapja, azóta a díszléc felső része már ismét fakul, de a többi része még okés. Nem tudom, hogy ajánljam-e, mert ahogy kinéztek a műanyag elemeim, szerintem bármi segített volna rajtuk. :D

2020. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kár több ezer forintot kivágni az ablakon ilyen szerekre úgy hogy kb sz@rt sem érnek.


Van egy hőlégfúvós megoldás az is jó, de sokan tartanak tőle és sajnos egy pici hiba és már tönkre is tetted végleg a díszlécet. ezt én sem ajánlom, csak akkor ha már csináltál ilyet és pontosan tudod hogyan kell, és nem sajnálod ha esetleg elcseszed.


Másik megoldás. Veszel egy cipő pasztát lehetőleg feketét, én a Lidl-ben kapható márkát javaslom pár száz forint az egész. Veszel egy sima szilikonos műszerfal ápoló sprét.


Legjobb megoldás ha a díszléceket leszereled az autóról a kezelés idejére. A díszléceket jó mosószeres vízben szépen átmosogatod, nagyon jó zsíroldó hatása van és mindenféle retket leszed róla. Persze érdemes előtte sima alkoholos ablaktisztítóval jól befújni és a dzsuva nagyját letörölni róla. Amikor elmosogattad a cuccot jó alaposan áttörölgeted és rongyra fújsz egy kevés ablaktisztítót és áttörlöd vele. ha koszos lesz a rongy akkor lehet jobban jársz ha még egyszer elmosogatod.

Sokan szokták hígítóval is áttörölgetni csak azzal az a baj hogy a felületet megmarja és csúnya lehet.


Ha szépen le van pucerálva akkor jól bekened cipő pasztával és szépen végigdörzsölöd rajta, ezt javaslom kétszer megtenni saját tapasztalatból mondom.


Ha ez megvan akkor vársz ameddig megszárad és szilikonsprével jó alaposan befújod és áttörölgeted vele, ezt is jobb kétszer megcsinálni. Ez azért jó mert egyrészt némileg fényesebb lesz plusz kerül rá egy kis védőréteg ami miatt sokáig megtartja a szép színét és a dzsuva is nehezebben rakódik rá. Persze ez sem tart örökké de nem kell annyit pepecselni vele mint a több ezer forintos vackokkal többször átkenni és talán jó lesz alapon. Kb 1 évig bírja, nekem legalább is simán átvészelt 1 évet így és csak most kezdett el fakulni de még messze nem olyan durván mint amilyen előtte volt.

Egyébként 1000-1500 Ft körül van minden ami kell hozzá tehát nem egy nagy összeg.

Persze le lehet fújni fekete festékkel akkor előtte nem árt jó alaposan lemosni hígítóval ami picit megmarja a felületet, egy nagyon sűrű szemcsés csiszolóval átmenni rajta hogy meglegyen a tapadó felület, de az szerintem már drágább, macerásabb mert előtte nem árt lealapozni sem, de drágább és az sem marad szép 1-2 évnél tovább.



Saját tapasztalatom a cipőpasztás megoldás.

2020. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont ezt használom, amit linkeltél: [link]

Nagyon jó. Viszont örök életű nem lesz attól, ha egyszer felkented. 1-2 hónapig tart a hatása. Utána újra kell kenni a műanyagokat ha szép fekete felületet szeretnél.

2020. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg, letakarítod és nyomsz rá szilikont.
2020. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!