Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Octavia előrelépés lenne?

Octavia előrelépés lenne?

Figyelt kérdés

1.5M van autó vételre.

1.2M-ig mennék el.

Opció, hogy megveszem szüleimtől 500-ért a Scénicjüket.

Azt tudom, hogy nagy kényelmes,csendes, viszont már 20 éves lesz jövőre és lassan 270e km van benne.

Amik nagyon tetszenek azok a 2005-2008 körüli Octaviak.

Ezek jobbak annyival, hogy rászánjak még több pénzt?

Mármint a jobb alatt úgy értem, hogy menetkomfort, menetzaj,ergonómia stb.

1.6 szívó benzines motorral érdekelnek csak.

Azért ennyiért már láttam tempomatos,tolatóradaros és egyéb finomságokkal telerakott példányokat.



2020. szept. 22. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Azt írod a Scenic-re, hogy nagy, kényelmes, csendes. A saját szüleid nyilván nem fognak átverni, tehát ha 500 ezerért kapsz egy nagy, kényelmes és csendes autót, ami viszonylag jó állapotban van, akkor ne keress tovább!
2020. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Hát, én a helyedben a Scenicet venném.


Főleg, ha szüleid az első tulajok. Persze, az Octavia szebb, az 1,6 literes szívómotor viszont itt már az FSI variáns, és az nem a legjobb hírben áll (közvetlen befecskendezéses -> kokszosodik).


A Scenicről pedig pontosan tudod, hogy mi lett megcsinálva, hogy lett tartva... szóval ott nem játszik, hogy átvernek, ráadásul 500 ezer forintért megveszed, és akkor még marad is egy csomó pénzed, amiből vagy kicsit feljavítod magadnak (ha van valami gondja, meg tudod csináltatni, vehetsz rá alufelniket, vagy amit akarsz, hogy kicsit a "tiednek érezd"), vagy félreteszed másra. Az Octira meg elmenne az egész pénzed (1,2m + átírás + első szerviz, és máris elment az 1,5m nagy eséllyel), szóval én nem vennék mást, ha van családon belül lehetőség autót venni.

2020. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Én is a Scenicet választanám. Sokkal jobb egy olyan autó aminek ismered az előéletét. Pláne ha már régóta a családban van, akkor a típusismeret is plusz előny. Esetleg ha lenne kisebb baja már tudjátok hogy mihez kell nyúlni.
2020. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát semmi Ismert hibája.

Most fog szervizbe menni mert átVizsgáltatják decemberi műszaki előtt.

Évi 7-8 ezret megy a gép szóval ez tényleg megkímélt már a km is csak azért ilyen sok mert anno ezzel járt fater németbe melózni.

2020. szept. 22. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

@4


Na, hát akkor viszont tényleg ne legyen kérdés. Az autópálya olyan az autónak, mint a wellness hétvége, tehát még ez is egy nagy pluszpont. A többit meg már leírtuk. (#2 vagyok)

2020. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ilyen “sok” benne a km, mert 20 éves... nem mentek vele évi 15.000km-t maximum... Scenicet vedd, pénzed is marad meg át baszarintva se leszel
2020. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!