Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért függ a ablakemelő...

Miért függ a ablakemelő működése a motor hőmérsékletétől ? Hidegen emel, ha használod az autót akkor 10p után már nem. ( 2007 Opel Vivaro 2.0 CDTI )

Figyelt kérdés

Következő a megfigyelés:


Autót bekapcsolom, szuperül megy fel-le a az ablak.

10p autózás után már nem működik, se fel se le.


Ha leáll a motor akkor télen hidegben gyorsan, nyáron órák alatt áll helyre a működés. De sima motor leállít, újraindítás nem csinál semmit.


Egy szerelő már látta, fújt kontakt spray-t a kapcsoló-ra, az sok mindent nem csinált.


2007 Opel Vivaro 2.0 CDTI


Egy ideig ignoráltam a problémát, kivettem az emelő biztosítékát. Mert elegem volt mindenkinek elmagyarázni hogy miért húzza vissza gyorsan az ablakot :D. De azért jó lenne megcsináltatni.


Mit gondoltok mekkora összegekről lehet szó? Az emelés hidegen működik, tehát valami a vezérléssel lehet. Akksi, most lett cserélve benne, de a hiba már azelőtt is fennállt.



2020. szept. 24. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos. Nem függ össze a motorhőmérséklettel. Csak véletlen egybeesés. Meg kéne táplálni az ablakemelőt valami külső áramforrásról, és mérni az áramfelvételét hidegen, és úgy hogy az autó (!!, nem a motor) már bemelegedett. Lehet hogy valami pofonegyszerű mechanikus hiba, szennyeződések a gumiprofilokon, amik, ha lecsapódik rájuk a pára, szinte ragasztóként viselkednek.

Első körben alkohollal, puha fogkefével megpucolnám a felületeket, amik között az üveg csúszik, és ha már tiszta, egy kis szilikonnal leápolnám.

2020. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ajtókárpit leszed, majd bezsíroz az egész mechanika.

Lehet valami ideges rásegített kézzel, és eldeformálódott a mechanika.

Nálam egy g astránál volt így, összevissza volt görbülve az egész.

Szétszedés, zsírozás után úgy ment le-fel, mint az őrült.

Ablaktekerő mechanikában opelék sosem voltak jók.

Utoljára az E kadettnél volt strapabíró.

2020. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Logikai hiba neve:


cum hoc ergo propter hoc

2020. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is inkább mechanikai hibára gondolnék. Ez persze lehet hőtágulás miatti kontakt hiba is, vagy simán szorulás.

Mondjuk a szorulásnál azért hallod-érzed hogy menne a motor, de csak erölködik.

2020. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 válaszadó diszkréten fogalmazott, én inkább úgy mondanám ez az állítás egy marhaság.

A lényeg, tulajdonképpen három szóban összefoglalható:

nincs ilyen hiba.

2020. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ha mechanikai hiba akkor hogy lehet hogy start után, hidegen pár percig hibátlanul megy fel-le ?


Persze valószínű hogy az lesz, eléggé mindenki ezt írja.

2020. szept. 24. 14:13
 7/7 anonim válasza:

Ott a mechanikai hiba! :)

Hőtágulás.

Valami...(keret "árok",tömítés)

Ha beülsz a fülkébe változik a hőmérséklet. Hidegben egy idő után bemelegszik a fülke/ablak.A gumi bármi picit tágul,szorul az ablak.(ami egyébként is öreg már.)

(saját vicces tapasztalat,épp Vivivel. Teljes keret szigetelés és emelő csere-már gyenge volt-segített.Percekig röhögtem a szerelőnél amikor csinálta hogy milyen "egyszerű" volt az egész)

Természetesen ez csak egy a sokból!

Nem biztos hogy nálad is ugyanaz!

2020. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!