Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25 éves régi amerikai alsókate...

25 éves régi amerikai alsókategóriás autó AUTOMATA váltójának körülbelül mennyi lehet a javítása,min-max?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 01:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valahol 20.000 és 250.000 között, azért nagyon nem mindegy, hogy mi az a 25 éves alsókategóriás autó, illetve, hogy pontosan milyen váltó és mi a baja.
2020. szept. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Plymouth Voyager 1994 körül,3.3 benzin motor,fogalmam sincs hogy milyen 5 fokozatú automata váltóval.

Egy ismerősnek kérdezem a dolgot, egy ilyen autót nézett ki magának 'hobbiautóként' ,de én elég nagy előítélettek vagyok. Szerintem belebukhat ebbe,egy ilyen váltó javítása kiemelkedően drága lenne,nem? Vagy egy ilyen idős autó nem egy drága mulatság? Köszi

2020. szept. 26. 02:28
 3/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz átszámolva most néztem 150k körül vannak bontott váltók, magyarul ha ennél drágább lenne a javítás akkor már bontott váltó jobban megéri, mondjuk ide is kell szállítani a tengerentúlról.
2020. szept. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Automata váltó javításánál nem csupán az a kérdés, hogy mennyiért csinálják meg, hanem az is, hogy ki csinálja meg.

Automata váltó javítással nagyon kevesen foglalkoznak, és ha ráadásul még nem is európai modellről van szó, tovább szűkülhetnek a lehetőségek, s annak lehet árfelhajtó hatása is.

Nem igazán értem, hogy miért te aggódsz azon, hogy az ismerősöd milyen hobbi autót akar magának... az ő pénze, joga van eldönteni mit akar.

2020. szept. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem veszitek figyelembe, hogy milyen autóról van szó. Hány 94-es Plymouth Voyager fut Magyarországon? Nem sok. Ennek megfelelően bontott alkatrész sem lesz elérhető.
2020. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Az automata váltó eléggé összetett szerkezet. Igényes, megbízható műhelyekben már tíz éve is ötvenezer volt csak a fel- és leszerelés munkadíja. Az automata váltó legtöbbször nem javítható hosszú távra úgy, hogy csak egy-két alkatrészt cserélnek benne. A rendszer összetettsége miatt a váltó teljes szétszerelése, aprólékos átvizsgálása és teljes felújítása hozza meg a várt eredményt. Ez ma kb. egymillió forint körül mozog. Az olcsóbb javítások általában a tartósság rovására mennek.
2020. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. Ha például valami széthullik a lamellák, fékszalagok környékén, az áramló olaj beviszi az apró darabokat a konverterbe is. Egy konvertert Magyarországon szakszerűen szétszúrni, kitisztítani, majd központosan összehegeszteni igen kevesen tudnak. Ezért az igényes váltófelújító műhelyek nem javítanak, hanem cserélnek konvertert. Ez kivételesen nem pénzlenyúlás, hanem a garancia egyik alappillére.

Mondom mindezt úgy, hogy semmi gyakorlatom nincs automataváltó javításában, csak láttam, tapasztaltam már ezt-azt... És nekem is klasszikus, hidraulikus automata váltós autóm van.

2020. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget. Akkor egy váltó hiba körülményes,nehéz és költséges lenne.

Ez az autó szerintetek ámblokk is nagyon költséges? Ránézésre nem egy csúcskategória,de ki tudja...3300 cm3 v6 motor meg ilyenek.. Ti el tudnátok képzelni ezt mint hétvégi autó?

2020. szept. 26. 15:22
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű, de ez tipikusan az az amerikai autó, amibe a befektetett pénz soha nem fog megtérülni. Sok ilyen autó van, ráadásul ez nem is egy annyira jellegzetes típus az amerikai autók között, és még csak nem is V8.


Ha tetszik az ismerősödnek, mindenképpen erre a konkrét példányra vágyik, és van rá játszós pénze, amit nem fog hiányolni soha máshonnan, akkor vegye meg.

A váltóhiba miatt kötelező keményen alkudni. A váltófelújítás (ha teljes felújítás szükséges) vélhetően így is sokkal többe fog kerülni, mint az autó piaci értéke. Ha pedig még más gondjai is vannak...

Vagy otthonra, hétvégére, legózni, autószerelést tanulni...

2020. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ennek a kettőnek az áránál többért tuti nem venném meg:

[link]


Gondolom, a kiszemelt példány nem járóképes, tehát trélerezni kell...

2020. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!