Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig tartjátok meg az...

Mennyi ideig tartjátok meg az autótokat?

Figyelt kérdés
És hány évesen veszitek,számoljátok,felírjátok,mit cseréltetek rajta,mennyibe van,mennyit költötök rá,mennyit buktatok rajta?
2020. szept. 26. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
10 körül veszem 14-15 évesen eladom, csak a szervízeket jegyzem fel/ megtartom a számlát, hogy tudjam mutatni, hogy igen ez meg az ki lett cserélve. Egyéb kiadásokat inkább már nem számolok, mert csak agygörcsöt kapok tőle
2020. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tizenéves autókat vettem kétszer, mindent felirtam régen egy füzetbe a tankolásokon kívűl, utolsó autóm 8 évesen vettem és megvan már 13 éve :) Itt is mindent felírok, csak most már excel táblázatba és kinyomtatom, lefűzöm. Számlák, javítási papírok, mindent amit rá költöttem és van róla papír megőrzöm (kivéve tankolások), van egy dög nehéz vastagfedelű csatos mappám már tele a papírjaival :) Minden javításról, változtatásról képeket készítek, seperc alatt eladtam az előző autóm, meg tudtam mutatni milyen volt-lett karosszéria munkák előtt, mi lett javítva, hogyan, stb.


Édesapám az újonnan vett LADA-nál 20 évig írta még a tankolásokat is...


Egy autómon nyertem, de az régen volt, egy tűzpiros 1500S LADA, arra amit költöttem tankoláson kívűl, 2 év használat után annyival drágábban el is tudtam adni...


Második autómon buktam, azon kasztniztattam ,festettem, stb. Össze se mertem adni mennyit buktam, kb fél milliót, az autót ennél olcsóbban adtam el :)

2020. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindent írok, ezért van az excel. Tankolást, szervizeket, kötelezőt, teljesítményadót és a legkisebb alkatrész vásárlást (akár egy ablaktörlőlaptátot) is).

Így látom, mennyi az átlagos havi költségem mindennel együtt.

Jó években 25.000 per hó, amikor gumikat kellett venni, vagy váltógenerálozás volt és más nagyobb javítás is volt, akkor felment 50.000 per hóra. Ameddig úgy látom hogy megéri, megtartom. A határvonal a fejemben ott van, amikor a kasztni elkezd rohadni. Akkor búcsút veszek tőle.

2020. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13 eves autoval kezdtem azota is nalam most 18, hosszu tavokra hasznalom csak 100 km felett, varosban biciklizek, nem tervezem eladni/bontani, javitasi koktseg nem egeteengeto, zsakbamacska hasznalt autot meg nem szeretnek.


Tankolason felul biztositassal mindennel evente kb 200.000, de 50.000 km eves futasnal szerintem ez oke. ebben a gumik olajcserek fekek varatlan kiadasok stb minden benne van es akinek nincs kiadasa az hazudik vagy nem is hasznalja a kocsit

2020. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első 2,5 évig volt meg. Nem számoltam ki pontosan, de ugyanannyiért adtam el, mint vettem. De közben raktam bele 140.000 km-t. A mostani bő 3éve van meg. Nem számolom mennyit költök rá (bár vezetve van minden költség), mert fokozatosan épül át az autó. Nem tervezem igazán eladni a közeljövőben, de néha a gondolattal eljátszok, hogy mi lenne ha, és átszámolom. De inkább házra gyűjtök meg második autóra.
2020. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-2 évesen veszem 10 évesen eladom.

Az utolsót amit eladtam 4.5ert vettem 3.5ert adtam el javítás nem volt rajta ez idő alatt.

2020. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!