Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó benzin,hol,mit?

Baltaarcúu kérdése:

Jó benzin,hol,mit?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok alapján hol tankoltok szívesen?Hol adnak jó minőséget?

Prémium benzinnel kevesebbet fogyaszt az autó?



2020. szept. 27. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Franc se tudja, én csak vpower racinget tankolok. Kevesebbet eszik a kocsi, de nem annyival, hogy pénzügyileg megérje.
2020. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 98-as vagy 100-as benzint töltök bele bármelyik útba eső kúton (mind1 hogy melyik, de általában csak az egyik kapható), de nekem kevés olyan autók egyike van, amelyik ezt ki is tudja használni a 95-ös benzinnel szemben és jobb teljesítmény/fogyasztás arányt produkál az előnyösebb gyújtási időzítés miatt.

Szóval erre a kérdésedre a válasz: igen, kevesebbet fogyaszt az autó, ha képes kihasználni a magasabb oktánszámot. Ha nem, akkor egyáltalán nincs semmilyen különbség, csak drágábban tankolsz.

Minőség mindenhol kifogástalan, lényegében ugyanazt kapod mindegyik kúton.

2020. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sell kút
2020. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Auchan, Oil, OMV, Orange sose volt egyikkel se semmi bajom
2020. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
A magasabb oktánszámmal elvileg valóban lehet alacsonyabb fogyasztás, ha ki tudja használni a motor. Ez azonban ilyen 1-2 % lehet, és a 100-as benzin kb. 10-20 %-kal drágább a 95-ösnél, tehát anyagilag biztosan nem éri meg.
2020. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én kocsim 5,2-5,3-t fogyaszt 100assal, (10% városban, 35% lakott területen kívül, többi pálya) a gyári adat 5,7-6,2.

Anyagilag nem éri meg, de egyszerűbb vele ott váltani, ahol a komputer szerint kéne neki.

2020. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

En mindig Auchan kúton tankolom, szerintem ez a minőségesdi egy szemfényvesztés.


Bár én nem próbálok senkit meggyőzni, nekem elég hogy a szomszéd 400 forintért tankol a MOL/Shell/OMV kutakon én meg 328-ért az Auchannál Budaörsön.

2020. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami útba esik, benzinre komoly előírások vannak, egyik kút sem kockáztatja az ipari méretű büntetést.
2020. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DAO válasza:
44%
Szia! Én amikor meglett az autóm a Lukoil-nál kezdtem el tankolni a sima 95-öt, majd áttértem a MOL 95-re. Nekem akkor a Mol-lal kevesebb a fogyasztásom. Január óta (a benzinügy kezdete óta) pedig csak a MOL 100-t tankolok és nem sokkal, de csökkent a fogyasztásom a MOL 95-höz képest.
2020. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!