Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,2-es kocsikat érdemes...

1,2-es kocsikat érdemes hajtani, erőltetni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok Skoda például 1,2-es motorral van, nem erőtlen az úton? Gondolom az 1,8 vagy 2-es motorral szerelt kocsikat erőteljesebben lehet hajtani. Mi lehet az oka hogy egyre több kocsiban 1,2-es motor van? Kevesebbet fogyaszt, vagy strapabíróbb?
2020. szept. 28. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező kibocsátási normák. Egyre kevesebbet enged az EU, kénytelenek ilyen kis motorokat beépíteni, hogy ne kelljen minden egyes eladott autó után egy csomó büntetést fizetni.


Egyébként régebben is voltak 1.2-es autók, azokkal is el lehetett autózni normálisan, pedig akkor az 1.2 nem 80-100 lóerót jelentett mint ma, hanem 40-50-et. Közlekedni elegendő, de autózás-élményt nem nyújt. Autópályán már ne akarj vele előzni.

2020. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Na, azért nem mindegy, hogy hány éves a kocsi. Egykettes, négyhengeres motorokat szereltek bő 20 éve Opel Asta G-be, ami 75 lovas volt, mondhatni kicsit gyengusz.

Az új Opel Astrát pedig benzinesben csak 1.2-es, háromhengeres motorral tudod megvásárolni. Azt gondolnád hogy ez még gyengébb? Egy frászt, turbót szerelnek a benzinmotorra, így akár 130 lóerős is lehet.

2020. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát... hány ló összesen? Ha sok, akkor nyugodtan, mert egy modern motornál kvázi mindegy, hogy egy szép lóerőszám csak egy darab nagy szívómotorból, vagy egy kis turbós motorból (és elektromos rásegítésből) áll össze.

Ha meg kevés, akkor úgysem tudod olyan nagyon meghajtani.

2020. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy ott a turbó, de még így sem aszfalt szaggató.
2020. szept. 28. 11:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdeztem, Skoda Rapid és társai, 1,2-es motorral.
2020. szept. 28. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Tudni kéne hány lóerő. Az én 2 literes, 4 hengeres gépem 310 lóerőt ki tud adni magából, 1.2-es 1.3-as motorokból is vannak tudtommal 130-150 lóerős konstrukciók, az pedig azért egyáltalán nem rossz.
2020. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem értem, mi a kérdés?
2020. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rapid konkrétan 1,2-es motorral 105 lóerő, elég erős?
2020. szept. 28. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mire elég, tesó? Derüljön már ki. El lehet e indulni vele? Igen. Bír e lejtőn felmenni? Igen. Lehet e vele előzni? Lehet. Lenyomod-e az M5-ös BMW-t a pirosnál? Nem.


Nem tudom mire gondolsz, hogy ezeket az autókat ki kell szállni és tolni, csak úgy mennek előre??

2020. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mihez elég erős?

Munkába járós, ingázós, hétvégi kirándulós autóként tökéletesen fog szolgálni, buszt, traktort, Swiftet előzni könnyen fog tudni, főleg automata váltóval.

Volt ilyen teljesítményű turbós autóm, bár annak még 1.9 liter kellett (JTD), hogy kihozza ezt a lóerőt. Közútra teljesen jó. Nyilván nem egy sportautó.

2020. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!