Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pesten miért van ennyi idegbet...

Pesten miért van ennyi idegbeteg, szabálytalankodo autós?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy a km korlatokat senki nem tartja be, ami sokszor ertheto is, viszont az hogy osszevissza dudal a birkaja, mert te 70es tablanal 70nel mesz eleg duhito.


Mai szitu: megyek a soroksari IKEA fele. Jelzek, hogy jobbra kanyarodok, ki volt teve a 60as tabla is, erre mit csinal a mogottem levo? Ledudal, majd a kanyar elott beeloz. Fel perc után megint találkoztunk a piros lampanal.


Teny, kezdo vezeto vagyok. 3 honapja van kocsim, de mar kicsit undorodom attol, hogy milyen a pesti vezetesi kultura. En magam meg masok is ugy gondoljak hogy eleg szabalyosan vezetek, sot ki is teszem a T betut biztos ami biztos. De miert kell folyton ledudalni, ha valaki a 60as kanyar elott mar lelassit 60-ra?


Tinis tapasztaljatok hogy sok a birka az utakon?



2020. szept. 28. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen is sok van
2020. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Mindenki türelmetlen, frusztrált. Ha valaki kicsit is bizonytalankodik, már sokaknál kiveri a biztosítékot. Amíg rutint szerzel, a túlélés legyen a cél, az idegeskedés csak ront a helyzeten. Hallgass nyugis zenét közben.
2020. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Budapest az Budapest. Nincs mit tenni. Mindenki rohan valahová, kevésbé előzékenyek az emberek mint például vidéken kisebb városokban. Már 23. éve vezetek A,B,C,E kategóriában de egyre rosszabb a helyzet Budapesten. Én megutáltam konkrétan már a fővárost.
2020. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a nagyobb városokban agresszívabban vezetnek. Sőt, inkább a városlakók vezetnek agresszívabban. Ez nagyon jól megfigyelhető olyan országokban, ahol a rendszám utal a lakóhelyre. Horvátországban a ZG-s rendszámúak között voltak a legagresszívebbek, nem meglepő. Amúgy budapesti vagyok, egyszer Esztergomban járva csodálkoztam, hogy itt következetesen átengedik a gyalogosokat.
2020. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tatabánya ugyanez.
2020. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
95%

"sot ki is teszem a T betut"


Magad válaszoltad meg a kérdést.

2020. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Vicces, mert ha nem teszem ki az a baj, ha meg kiteszem, az a baj.
2020. szept. 28. 15:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Pesten van ez sajnos. Mindenhol egyre több a gyökér. És ezek általában nagyon béna sofőrök egyébként, magánéletben valami nem fasza nekik, és a kocsiban próbálják levezetni. Ha a boltban, vagy gyalogosan az utcán csinálná ezt szemtől szemben hamar bevernék a pofáját, a kocsi a kis dühöngőjük.

Ezek 0 erőlerátással mennek, senkire nem figyelnek, nem érzik sem a sebességet, se az autó szélét. Mindig röhögök amikor megveszi a roncs X5-öst padlógáz padlófékkel megérkezik a lakó-pihenőövezetbe, és nem mer vele elmenni a kukásautó mellett, mert akkor jobb oldalon nem maradna 2m hely a kocsija mellett.

2020. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem helyfüggő... a vezetés pont olyan dolog, amiben sok férfiember kiéli azt a "férfiasságot", amit otthon nem tud, mert az asszony kettéfejelné. Mindenki nagyon jó benne, ugyebár (nagyon nem).


Ebből adódik, hogy a hatalmas önbizalmukkal, meg "kihanemén" hozzáállásukkal ha valaki szabályosan vezet, és ő esetleg épp sietne, egyből megy az anyázás, meg a dudálás, meg a kiszedlekazautóbólmingyá. Frusztráció van, és az autóban élik ki sokan, mert ott a legegyszerűbb, nem a pofájába kell anyázni valakinek (az ugyebár könnyebben visszanyal), nem rúgnak ki érte, nem akad ki érte az asszony. Anyázhatsz "büntetlenül", legalábbis ameddig egyszer ki nem veri a fogadat valaki.


Városokban, főleg Budapest méretű településeken ugye erre még rátesz egy lapáttal a folyamatos dugó, a folyamatos szabálytalankodás (mert a dugóból, meg a bonyolult forgalmi szitukból ez is adódik), kész is van a feszültség. Bevallom, van, hogy én is felcseszem magam azon, ha valaki tötyörészik előttem, esetleg a belső sávban megy sebességhatáron úgy, hogy a külsőben nincs senki. És persze vannak azok az idegbajosok, akik a semmiért is kiakadnak, mert nekik épp nem tetszik amit csinálsz. Hozzá kell szokni, le kell sz@rni, nem fog ez változni, csak a saját idegrendszerednek ártasz, ha magadra veszed.

2020. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

kérdező, a sok dudálás miattad van...nem ragasztottad ki a T betűt..csak nem szégyenled, hogy otthon mit szólnak, rajtad röhög mindenki?


...nos a T betű megvéd minden baromtól, dudától, és akkor úgy mész, ahogy telik..senki nem szól rád, még az idegbeteg pestiek sem.

2020. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!