Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négy évszakos gumi ha sokat...

Négy évszakos gumi ha sokat járok?

Figyelt kérdés

Sokat megyek kocsival (kilométert, nem alkalmakat számolok).


Kiegyensúlyozottan, 100-120-szal járok, főleg autópályán. 100-200-600 kilométeres távolságokra, hétvégén.


Városban NEM használok autót.


Kérdésem, most hogy a nyári és a téli gumikat is le kell cseréljem de csak egy szettem marad: négyévszakos gumival nik a tapasztalataitok?


Évente 20-40.000 kilométer. Az "olvastam", "nekem nincs,de..." válaszokat lepontozom.


"Nekem volt és...", "nekem most is az van és..." véleményekre vagyok kíváncsi. Átlagos visszafogott vezetési stílushoz mérten mi vár rám?


2020. szept. 28. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
négy évszakos gumi nem való a magyar út- és időjárási viszonyok között autópályára télen
2020. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan vedd meg... Annyi, hogy nem 5 évente kell cserélned majd, hanem 2-3. Ha ez így megéri neked, akkor semmi gáz. Teljesen jók a magyar utakra a négy évszakos gumik télen is és nyáron is. Én 80%-ban városban autózom. Csak négy évszakos gumikat használok. 3-3,5 évente cserélem.
2020. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Amilyenek mostanság a magyar telek lassan már nyári gumival is mehetnél télen, legfeljebb abban az évi 3 havas napban nem mész dombra vagy láncolsz... :D


Szerintem nyugodtan megveheted.

2020. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a 600km Magyarországon belül marad, akkor oké, egyébként pl. Ausztriában nem minden 4 évszakos (nak hirdetett gumi)t fogadnak el télen, illetve a 4mm profilmélységet megkövetelik, tehát ahogy fenn írták gyakrabban fogod cserélni. Romániában csak akkor nézik a gumit ha télen balesetet v. torlódást okozol (elakadsz), és akkor a szabály u.a. mint az osztrákoknál. Szlovákiát nem tudom.
2020. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
előző autómon nekem is az volt, ráadásul nem is egy michelin crossclimate, hanem egy gumis által ajánlott asszem General gumi...én rengeteget mentem vele hozzád hasonló módon, és nekem nem volt gondom vele.
2020. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Michlein CrossClimate-val járok. Legdrágább, legjobb négyévszakos amim eddig volt.

Majden nyári mintázat. Tél szinte alig van. Télen sem volt vele gondom. Hegyen lakom.

Régebben jártam olcsóbbal az nyáron volt gáz. Forró aszfalton megnőtt a fékút. Erősebb fékezésnél kattogott az ABS. Ez megáll mint a cövek.

Négyévszakos a legbiztonságosabb. Régebben amikor cserélgettem volt néha októberben májusban meglepetés egy-egy lefagyásnál.

2020. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!