Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek dízeles kocsival...

Valakinek dízeles kocsival kapcsolatban részecskeszűrő hiba?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta hogy neki egy valakije évente hordta szervízbe a dízeles kocsiját ilyen bajjal mert ha ez felüti fejét nem lehet rendesen rendbe hozni. Ez mennyire igaz?
2020. szept. 29. 12:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
El tud tömődni az biztos. Én kivágattam a francba.
2020. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
1. gratulálok, azt azért ugye tudod, hogy eredetileg nem véletlenül volt részecskeszűrő a bontószökevényedben.
2020. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm ketteske. A bontószökevényem egy VW Touran 1.6 crtdi.
2020. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez is vw lenne golf 7 tdi lenne. Most akkor ezzel valóban mindig szívni fogok?
2020. szept. 29. 13:29
 5/23 anonim ***** válasza:

#3: csoda, hogy a motorkezelő szoftvert ezzel nem hülyítetted meg. Persze lehet, hogy mégis megtörtént, csak majd később jön ki a hiba.

Kíváncsi vagyok miként fog így átmenni a műszaki vizsgán. Gondolom azt is ilyen okosban oldod meg.


Nekem is dízelem van. Alapvetően a részecskeszűrővel nincs semmi probléma, mert tisztítja magát ha elég ideig mész megállás nélkül. Továbbá méri a tömítettséget (OBDII olvasóval megnézhető) és ha úgy gondolom, el tudom indítani manuálisan a regenerációt, fél óra alatt rendbe teszi magát.

2020. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

245.000 van a 2.0 CRTDI-mben, soha semmi baja nem volt.

Max akkor lehet vele probléma, hogy sok városozás, sok rövid út van, nem tud bemelegedni és regenerálni

2020. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#6 3-as vagyok. Igen sok a városozás. Egyébként hozzáértő személy csinálta. Külső nyoma semmi nincs. Plusz kapott egy chipet. kb 145 LE megy is, jól fogyaszt és nincs többé gond a részecskeszűrővel.
2020. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#7: és el is tömődött, vagy csak szórakozásból szedetted ki?
2020. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Eltömődött a sok városi dugóban araszolástól. Hiába mentem ki vele M0-ra meghajszolni. Akkor úgy tűnt rendben lesz aztán 4-5 nap múlva megint. Meguntam.
2020. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Tönkremegy a katalizátor, részecskeszűrő,.... Meghallja a tulajdonos, hogy 200.000 az utángyártott erre elviszi a kertészhez, hogy mossa ki valami vegyszerrel. Elkopik a gumid mit csinálsz? Abból is egy szett 100-200 ezer.
2020. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!