Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kamionok miért dudálnak...

A kamionok miért dudálnak akkor is ha 80-al megyek??

Figyelt kérdés

Ledudálnak 80-al..

Begyorsítok, lemarad..

Mi értelme van ennek??

Előzni nem is bír,de akkor miért van felháborodva??

Gyorsítok 130-ra őt 3 kocsi meg is előzi de ő meg lemaradt..

Főút


2020. szept. 30. 21:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
51%

70-et mehetnek külterületen, 80-at autópályán. A legtöbb elektronikusan 90-re van limitálva.

Viszont; nekik idő = pénz. Ezért bevállalják a "kilencvenezést". Lehet, hogy a te 80-as tempóddal már pont nem érne oda a következő pihenőhelyre és így túlvezetne, amit durván büntetnek.


Szerintem ha ilyet tapasztalsz, legyél előzékeny. Ő a hivatásos, egész nap úton van. Te mész napi 20-40 percet, ne korlátozzad a munkájában. Gyorsíts fel vagy állj félre.

2020. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
33%
A kamionosnak marhára nem mindegy, hogy 80 vagy 90. Ha nagy távot megy, és beragad mondjuk fél órára egy ilyen mögé, azzal ő már tényleg időt veszít. Nem tudsz gyorsabban menni? Ahol a kamion 90-nel megy, azt autópályának hívják, te se nyolcvannal döcögj rajta. Akkor menj a főúton.
2020. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
63%

Hivatásból, napi munka szintjén autóbuszt vezetek. Nekem is rögzít mindent a tacho. És pont ezért vagyok kényelmes, hogy majd a főnökség rájön, hogy mi csináljuk a menetrendet a szabályok betartásával.

Amire ők azt mondják, hogy "1 óra", mi bebizonyítjuk, hogy nem, az a valóságban másfél. És aztán korrigálnak...

És igen, munka után, mikor hazafelé megyek, a kisautómmal is ráállok a 70-re főúton. Kevesebbet is fogyaszt, és ráérek. Nem sietek.

Tudatosítom ezt a kamionos kolekával is aképpen, hogy úgy húzódom mindig, hogy ne tudjon megelőzni. Tartsa be a sebességhatárt.

Engem is megb. ha túllépem, gondolom, őt is. Nyugi van. Nem versenypálya.

2020. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
54%
Hát gondoltam azért 90, mert ugye a kérdező 130-ra felgyorsított. :D
2020. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem őket. Ausztria, pálya. 80- as korlátozás. 80- fölött picivel megyek, mivel kaptam már tőlük csekket. 3 cm-el rámmászik és telibe nyomja a dudát. Gáz elvéve. Megyek 60-al Jöjjön belém. Megunta a dudálást.
2020. szept. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%

Tudtok olyan szabályt mutatni a KRESZ-ben, ami magasabb sebességet enged meg annak, aki dolgozik?

Én csak olyant látok, hogy teherautó lakott területen kívül 70-nel mehet, nem többel.

2020. okt. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
71%

A kamionokat én se mindig értem... Nemrég történt, hogy az M6-os alagútjában, ahol 90-es korlátozás van, 100-ra állított tempomattal közlekedtem. Egy cseh kamion, ami elvileg nem mehetne 90-nél többel, rám tapadt, először csak villogott, utána nyomta a dudát mint a hülye. De mivel nem hatott meg, nem tudott ezzel gyorshajtásra sarkallni, az előzni tilos tábla ellenére a kamionnal megelőzött.

Hogy ez neki mire volt jó, nem értem, mert nem olyan kibírhatatlanul hosszú ez a sebességkorlátozás. Talán 10 másodpercet ha nyert ezzel. Az alagút végén ugyanis a sebességkorlátozás vége után előzhettem vissza 130-cal.

De az M0-son is ahol felújítás van és kint van sorozatosan a 60-as tábla, ha 70-75-tel megyek, levillognak, ledudálnak a kamionosok. 220 körül van az autóm gyári végsebessége, szóval megyek nagyon szívesen 200-zal, ha nekik ez a vágyuk, csak előtte helyezzék nálam letétbe azt a 300.000 Ft-ot, amit a büntetésre majd ki kell fizetnem. Mert gondolom ha jön a csekk, nem ők fogják helyettem befizetni.

2020. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%

#23 na te vagy az önkéntes rendőr tahó iskolapéldája. Főúton 70-el, mert te ráérsz, akkor más se siessen. Arra élvezel, hogy mást szivatsz. Gondolom buszsoförként is hagyod szaladni az utast, aztán az orra előtt becsukod az ajtót, és elindulsz. Kártékony féreg. Az előzés akadályozásával pedig szabálysértést követsz el.

Kresz 34.§ 6) Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.

Oroszországban aznilyen köcsög viselkedésért már rég rád hajtogatta volna egy kamion a "kiskocsidat", vagy egyszerűen elkezd tolni ameddig el nem kopik a fékbetéted, vagy hív némi segítséget, megjelennek ketten-hárman, leszorítanak, és a következő kép amire emlkékszel, az intenzív osztály mennyezete...

2020. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
AZért mert ő olyan 85-89 el szeretne menni és sok időt veszít miattad
2020. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
40%

„AZért mert ő olyan 85-89 el szeretne menni és sok időt veszít miattad.”

Ne akarjon annyival menni, mert szabálytalan. lakott területen kívül a kresz 70 km/h, pályán 80 km/h sebességet enged meg. Aki gyorsabban megy előtte, azt nem előzheti meg. Dudálni meg csak előzési szándék jelzésére vagy baleset-elhárítás részeként szabad.

2020. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!