Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvert a szerelő?

Átvert a szerelő?

Figyelt kérdés
Opel Corsa-m reggelente nehezen indúlt, 6-7másodpercig is elforgatva kellett tartanom a kulcsot hogy induljon. Később már nem volt baj miután leállítottam, csak reggelente indult nehezen. Elvittem szerelőhöz és egy nap alatt megcsinálta 25ezer forintért. Azóta jól működik, de azt mondja az egyik barátnőm hogy átvertek, mert nekem gázolajjal működik az autóm, és szerelő pedig azt mondta, hogy a gyertya volt elromolva, ami állitólag nincs is az autómba. Előfordúlhat hogy valóban átvertek, és olyan alkatrészt fizettem ki amit nem is szereltek be? Érdemes lenne panaszt tennem?

2020. okt. 1. 16:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
A dizelben izzítógyertya van nem gyújtógyertya. De gyertyának nevezhetik ugyebár azt is.
2020. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Miért nem csinálod meg magadnak?

Nyilván te is szőkenő vagy.

2020. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Dízel autókban izzító gyertya van, a benzinesekben gyújtó gyertya.

Azt, hogy mit is csinál a szerelő, előre meg szokták beszélni, és a kicserélt, tönkre ment alkatrészeket sokszor oda is adják a megrendelőnek.

Ezektől függetlenül sem biztos, hogy becsapott, csak előre szokás megbeszélni, hogy mi lesz cserélve, és mennyibe kerül.

2020. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Mi a panasz? Most működik az autód, és 25ezer volt az alkatrész+munkadíj összesen. Énnél néha egy robogószereló is drágábban javít babettát vagy fűnyírót! És igen, minden bizonnyal izzógyertyát cserélt ami pont ilyen tüneteket produkál.
2020. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudni mi a hiba, egy szerelő általában szerintem a mai világban nem fogja felsorolni a lehetséges javitásokat, örülni lehet már, ha egy szerelő hamar fogad, nagyon el vannak szállva a jobb szerelők, mert túl sok a munkájuk. Elvitted, megoldotta, megmondta mit csinált, gondolom maszekban számla nélkül volt az egész. Valószinüleg nem vert át, egy autóra kell költeni örülj, ha csak ennyi volt a költség mert nagyon sokat is rá lehet költeni egy autóra....
2020. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 25ezer forint igenis pénz, és megnézem mire dobom ki! Nő vagyok és nem értek az autókhoz, azért tettem fel a kérdést. Lehet csak egy csavart húzott meg 2perc alatt, és nem szerelt be új alkatrészt.
2020. okt. 1. 16:26
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
"az izzítógyertya, amely indítás előtt melegíti az égésteret, hogy a befecskendezett gázolaj az izzítógyertyával egyáltalán nem érintkezve (a különben alacsony sűrítési véghőmérséklet ellenére is) meggyulladjon"
2020. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom pontosan milyen Corsád van, sokféle van B, C, D, stb. azon belül is sokféle variáns. Rákerestem, egy átlagos elfogadható izzítógyertya kb 5.000,-Ft, ebből kell bele 4 db mert egyszerre illik cserélni, az már 20.000,- Ft + 5.000,- Ft a munkadij ez reális ár. Szerintem ne érezd magad átverve! A hiba okának megállapításához és a hiba elháritásáshoz szükséges szakértelem a munkadijban csapódik le, nem azért tanult senki autószerelőnek, hogy 2-3.000 Ft-ért dolgozzon. Reális az ár ha kicserélte a gyertyákat.
2020. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 D. Brasco ***** válasza:
68%

Te vagy az Aranka39!?!?

A trabantodban ellenőrizted már a fagyállót?!?

2020. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ha 20volt gyertya akkor nem átvert, csak lehúzott. Pofátlanság 5ezret kérni pár perces munkáért. Azonkívül valószinüleg az alkatrész forgalmazásából is van haszna.
2020. okt. 1. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!