Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A "jelző" jellegű ledek miért...

A "jelző" jellegű ledek miért nem legálisak az autókban?

Figyelt kérdés

Az előbb láttam egy hasonló kérdést, úgy gondolom, lehet ennek külön topikot is nyitni.


A fényszóróknál érthető a led izzók tiltása, mivel azok a lámpatestek nem led izzókra lettek terezve,máshogy világítanak, sőt nagyon melegíthetik a fényszórókat.


Viszont, vannak a kis led égők 12v, W5W izzók.

Melyeket a helyzetjelzőbe, indexnek, rendszámtábla megvilágításnak simán betehetőek lennének.

Ezek nem speciális, nagy teljesítményűek, mint a H7 led égők, nem áll fent a veszélye, hogy kiégetjük másnak a retináját.


Az energiaigényük ötöd annyi, mint a sima égőknek és az élettartamuk is többszöröse a halogéneknek.


A Lumnet szerint ezek a kis led izzók ECE típusjogosítási eljárás alatt állnak.Bár, nem tudom mi igaz ebből.



2020. okt. 3. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

azért mert a 99,9% gagyi


idétlen szín, villog, mert 1 hét után megadja magát, némelyiknek elegendő fényereje sincs

2020. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért a Philips vagy Osram egyáltalán nen gagyi.


Csak hivatalosan nem használhatod őket.

2020. okt. 3. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem led van a helyzetjelzőben, kifogástalanul működik már vagy 4 éve. Elegendő fényt biztosít, nem villog.
2020. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lumeneten már évek óta olvasom ezt a mondatot. Nekem kicsit olyan marketing szagú ez a kijelentés. Kb azt sugallják vedd csak meg, jó lesz az. Hiszen nem az ő felelősségük hogy beteszed-e az autódba vagy nem.

Az Osram "premium" szériás w5w ledjei egyáltalán nem gagyik, ezt megerősíthetem. Messze nem a 100Ft-os kínai kategória. A beltérben én is ilyet használok. Kívül nekem csak a rendszámvilágítás, a tolatólámpa és a hátsó index nem ledes gyárilag. De nincs ingerenciám kicserélni őket. Rendszámvilágítás nem érdekem, hoyg km-ekről látszódjon. Én sem látok vele jobban, és felesleges hogy helyzetjelzőként funkcionáljon. Index, tolatólámpa meg nem megy annyit, hogy évente kiégjen és cserélni kelljen. Index szerintem még kellemesebb is hagyományos izzóval. Egy kis idő még felizzik és kis idő míg kialszik. A led azonnal 0-100% között ugrál fényerőben. Sokkal idegesítőbb zavaróbb a villogása.

2020. okt. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!