Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen "női" autót vegyek,...

Milyen "női" autót vegyek, kb. 1 millióért, ami megbízható és keveset kell javítani?

Figyelt kérdés

1 millió forint mindenre (rejtett költségekre is, fogalmam sincs, milyen költségek vannak) illetve milyen havi költségekkel számoljak?

Friss jogsim van.

Melyik autók megbízhatóbbak?

Többnyire városi használatra.

Automata vagy hagyományos váltós legyen?

Mikre kell figyeljek, használt autó vásárláskor, hogy ne nézzenek verébnek, csak mert nő vagyok? ;) Köszi.



#női autó #3 ajtós autó #Megbizhatohasznaltauto
2020. okt. 4. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Ha nő vagy, akkor inkább automata. :D És parkolás segéd.
2020. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

pl.: Yaris, Micra, Jazz.

Automata váltó ritka ebben a kategóriában, ezzel leszűkíted a választékot.

Vigyél magaddal valakit, aki átnézi az autót. Ha nincs ilyen ismerősöd, akkor vannak cégek, amik 10-20 ezerért végeznek helyszíni állapotfelmérést.

2020. okt. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tök jól parkolok, és a váltás is jól megy. Nekem a későbbiekben lenne fontos, hogy melyik megbízhatóbb?
2020. okt. 5. 00:19
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mi az a női autó? Első vagyok.
2020. okt. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ennyiből inkább ne vegyél automata váltóst, egy bonyolultabb szerkezettel mindig több a gond, és nők milliói vezetnek gond nélkül kézi váltóval is.


Ha tényleg mindenre ennyi pénzt szánsz, akkor az autó vételára nem igazán lehet 600-700e-nél több. Ennyiért műszakilag minél egyszerűbb autót vegyél, kézi váltóval, szívó benzin motorral, elektromos ketyerék nélkül. Pl. egy jó kis Swifttel nagyon nem lehet mellé lőni.


Viszont ebben az árkategóriában bőven lesznek bontószökevények, szóval minimum vigyél magaddal valakit, aki valamennyit ért a típushoz, de méginkább vidd el kivizsgálni vásárlás előtt.

2020. okt. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ejnye-bejnye, 2x is kiírtam, h. nő vagyok, de amolyan tökös csajszi. Van olyan nő, aki jól parkol és vált ;)



A micra nagyon tetszik, a yaris is, de amit harmadiknak írtál nem tudom mi.

Illetve azon gondolkodom, h. ezek 1 millióból fix nem jönnének ki.

2020. okt. 5. 00:27
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Honda Jazz-re gondoltam.

15+ évesek vannak már 800-900 között. Az átírás kb. 50-60 ezer, a biztosítás változó, de azt lehet negyedévente is fizetni és akkor nem olyan vészes egyszerre, olajcsere mondjuk 20-30 ezer. Ha új gumi is kell, az mondjuk költséges lehet.

Ha fiatalabbat akarsz, akkor esetleg Suzuki Swift, Renault Clio, Opel Corsa ilyesmi, ezek talán olcsóbbak.


ui.: nem érdemes kiírni, hogy nő vagy, mert lényegtelen a kérdés szempontjából. A férfiak nagy része is ugyanúgy bénán parkol, vált, és az autókhoz sem értenek sokkal jobban.

2020. okt. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Yaris 1.8 TS. A párod is szeretni fogja :)
2020. okt. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Yaris a legjobb olcsó “női” autó.
2020. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bármelyik kisautó jó.

Írták a keleti vonalat, de megvan a megfelelőjük német oldalon is.

Ilyen ársávban azért óvatosan az automatával

2020. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!